×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na stacji Oświęcim powstają nowe perony i przejście podziemne

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 kwi 2022 14:12
Na stacji Oświęcim powstają nowe perony i przejście podziemne
Stacja Oświęcim, budowa peronów i przejścia podziemnego, fot. Szymon Grochowski, mat. PKP PLK
Na stacji Oświęcim powstają nowe perony i przejście podziemne
Na stacji Oświęcim powstają nowe perony i przejście podziemne

Na stacji Oświęcim jesienią podróżni skorzystają z nowych peronów. Zamontowane będą wiaty i ławki, tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Istotnym udogodnieniem dla podróżnych będą windy przy wejściach na perony oraz w nowym przejściu podziemnym.

REKLAMA

  • Na stacji Oświęcim podróżni wygodniej skorzystają z kolei. Budowane są nowe perony z przejściem podziemnym i windami.
  • Na peronach zamontowane będą wiaty, ławki i tablice informacyjne. Przy wejściach na perony i w przejściu podziemnym będą windy.
  • Przejście podziemne zapewni dostęp do peronów i lepszą komunikację z dwóch stron miasta, zastępując kładkę nad torami.

 

Przebudowa stacji, to ważna inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. 

Na stacji Oświęcim jesienią podróżni skorzystają z nowych peronów. Zamontowane będą wiaty i ławki. Przewidziano tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Istotnym udogodnieniem dla podróżnych będą windy przy wejściach na perony oraz w nowym przejściu podziemnym. Trasa pod torami zapewni dostęp do peronów i lepszą komunikację z dwóch stron miasta. Przejście o długości 133 m zastąpi kładkę nad torami i zwiększy bezpieczeństwo.

Prace na stacji Oświęcim obejmują m.in. perony i przejście podziemne oraz 11 torów. Roboty poprzedziła rozbiórka starych elementów, wykonana w ubiegłym roku. Już przygotowano konstrukcje podstawowe dwóch nowych peronów. Widać fundamenty wiat. Budowane są kolejne segmenty przejścia podziemnego. Ekipy wykonawcy wykonują prace zbrojarskie i żelbetowe.

Modernizacja stacji w Oświęcimiu, to nie tylko teren ważny dla podróżnych. Prace obejmują tory i odwodnienie, sieć trakcyjną oraz obiekty inżynieryjne i drogi w obrębie stacji. W obszarze bezpieczeństwa zakres prac dotyczy urządzeń telekomunikacyjnych i sterowania ruchem kolejowym. Kończy się budowa nowej nastawni dla obsługi ruchu kolejowego. Prace obejmują m.in. roboty instalacyjne, tynkarskie i malarskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie