×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na starcie budowa nowoczesnego akademika Livinn Kraków spod kreski IMB Asymetria

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 mar 2018 10:58
Na starcie budowa nowoczesnego akademika Livinn Kraków spod kreski IMB Asymetria
Livinn Kraków wizualizacja budynku fot. mat. prasowe

Golub GetHouse rozpoczął realizację akademika przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Generalnym wykonawcą inwestycji, zakładającej odrestaurowanie budynku po dawnych zakładach Telpod i przystosowanie go do pełnienia funkcji nowoczesnego akademika o podwyższonym standardzie, została firma Unibep. Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada krakowska pracownia IMB Asymetria.

REKLAMA

W industrialnych wnętrzach znajdzie się 290 funkcjonalnych jednostek mieszkalnych – jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych, które łącznie zaoferują ponad 700 łóżek. Partnerem Golub GetHouse przy realizacji tego projektu jest firma CA Ventures International z Chicago, która specjalizuje się w budowie akademików w Ameryce Północnej i Południowej. Inwestycja jest finansowana ze środków funduszu nieruchomościowego Golub GetHouse.

Livinn Kraków powstanie na działce zlokalizowanej przy ul. Romanowicza 4 w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. Znajdujący się na niej 7-kondygnacyjny budynek po dawnych zakładach Telpod zostanie poddany gruntownej rewitalizacji oraz modernizacji, którą pokieruje zespół doświadczonych inżynierów firmy Unibep S.A. W ramach projektu realizowanego we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International docelowo powstanie akademik nowej generacji, w którym znajdzie się 713 łóżek dostępnych w jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji – od 1 do 4 pokoi. Każda z 290 jednostek mieszkalnych będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Jednostki będą w pełni umeblowane oraz będą posiadały dostęp do szybkiego internetu.

– Wspólnie z firmą CA Ventures International stworzymy nowoczesny akademik, wyróżniający się standardem i rozwiązaniami dotąd niespotykanymi na polskim rynku. Nasz partner ma ogromne doświadczenie w realizacji tego rodzaju budynków w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Ameryki Południowej, gdzie wybudował obiekty oferujące łącznie ponad 10 tys. łóżek. Chcemy wykorzystać tę wiedzę i połączyć z naszą znajomością polskiego rynku. Livinn Kraków będzie miejscem, które poprzez niezwykle rozbudowane udogodnienia dla studentów, stanie się doskonałą przestrzenią nie tylko do nauki, ale także do rozwoju kreatywności, realizacji różnorodnych pasji oraz tworzenia i integrowania społeczności – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Livinn Kraków zaoferuje swoim mieszkańcom niespotykaną dotychczas ofertę udogodnień. Studenci otrzymają nieograniczony dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej czy kuchni, umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze akademika znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości odwiedzających studentów. Dodatkowo, w budynku zostaną zaaranżowane: nowoczesna siłownia, rowerownia oraz pralnia, do których wyłączny dostęp będą mieli mieszkańcy Livinn Kraków. Ponadto, w budynku będzie znajdował się także wewnętrzny ogród oraz taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Krakowa. Duży nacisk położono na bezpieczeństwo mieszkańców. Cały obiekt będzie nadzorowany telewizją CCTV oraz przez czynną 24 godziny na dobę recepcję oraz ochronę.

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, w której studiuje około 8 000 studentów. Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik będzie dobrze skomunikowany z najważniejszymi uczelniami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewni z kolei dostęp do wielkomiejskiej sieci kulturowo-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.

– Będziemy ściśle współpracowali z krakowskimi uczelniami wyższymi. Współpraca ta ma na celu nie tylko udostępnienie komfortowych warunków do zamieszkania dla studentów, ale przede wszystkim rozwój ich kreatywności i umiejętności. Dlatego też, już niebawem ogłosimy wspólne inicjatywy – dodaje Czarek Jarząbek.

Inwestor akademika współpracuje także z krakowskimi instytucjami kulturalnymi. Pierwszym efektem takich działań jest przekazanie na rzecz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie napisu „UNITRA TELPOD”, który przez ostatnie kilkadziesiąt lat widniał na elewacji budynku przy ul. Romanowicza 4. Podczas prowadzonych prac rozbiórkowych, napis został bezpiecznie zdemontowany oraz zabezpieczony i już niebawem trafi do zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria. Budynek zostanie odrestaurowany z zachowaniem elementów historycznej, industrialnej tożsamości krakowskiego Zabłocia. Celem inwestora jest utrzymanie jego unikatowego charakteru, przy jednoczesnym nadaniu mu nowej funkcjonalności. Projekt architektoniczny zakłada wykonanie ceglanej elewacji, a także zachowanie ponadstandardowych wysokości poszczególnych kondygnacji. Dzięki temu rozwiązaniu przestrzenie wewnątrz budynku osiągną nawet 3,90 m wysokości. Wnętrza będą również miały charakter industrialny, z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku.

Oprócz udogodnień przeznaczonych wyłącznie dla studentów, w Livinn Kraków znajdą się także ogólnodostępne przestrzenie handlowo-usługowe na parterze. Jedna z nich, o powierzchni 650 m kw. zostanie przeznaczona na sklep wielkopowierzchniowy, a pozostałe na usługi uzupełniające. Inwestor przewidział także miejsce na kawiarnię z bezpośrednim wejściem od strony ul. Romanowicza, która będzie mogła zostać zagospodarowana przez zewnętrznego operatora.

– Jesteśmy dumni, że razem będziemy pracować przy tak ambitnym projekcie, jak Livinn Kraków – mówi Leszek Gołąbiecki, prezes arządu Unibep SA. – Mamy mnóstwo doświadczeń w budowie osiedli mieszkaniowych, które na pewno przydadzą się przy tej realizacji. Projekt jest ambitny po względem architektonicznym, jak też wykonawczym, także termin jest wymagający, ale wierzę, że wspólna dobra współpraca pozwoli na zbudowanie budynku zgodnie z przyjętymi założeniami.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Akademik, który powstaje na krakowskim Zabłociu, nie jest jedyną inwestycją Golub GetHouse w tym segmencie rynku w Polsce. Analogiczny koncept inwestycyjny realizowany będzie przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie, na niedawno zakupionym przez spółkę gruncie, zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie Akademii Leona Koźmińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie