Na starcie pierwszy Motel One w Polsce. Duży design za małe pieniądzePropertydesign.pl - 21-09-2017 13:27


W Warszawie przy ul. Tamka 38 wmurowano kamień węgielny pod inwestycję realizowaną przez Strabag Real Estate dla operatora hoteli sieci Motel One. To pierwszy hotel sieci w Polsce, która zajmuje silną pozycję na rynku hotelarskim w segmencie "Budget Design". Autorem projektu architektonicznego jest pracownia AGK architekci.

W miejscu budowy powstanie pierwszy w Polsce hotel znanej międzynarodowej sieci Motel One, w którym znajdzie się 333 pokoi na 12 kondygnacjach.

- Cieszę się, że Strabag Real Estate pełni aktywną rolę w zakresie realizacji projektów deweloperskich w Warszawie. To dla nas wielka przyjemność, że udało nam się przekonać Motel One do realizacji ich pierwszego projektu w Polsce oraz kontynuowania wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi firmami - powiedział Michael Markart, dyrektor zarządzający Strabag Real Estate na Europę Środkowo-Wschodnią.

Motel One powstaje naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Do ulicy Nowy Świat będzie można dojść z hotelu w 5 minut, spacer do Centrum Nauki Kopernik zajmie z kolei mniej niż 10 minut. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, do hotelu będzie można łatwo dojechać środkami komunikacji publicznej.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia AGK Architekci. Architektura obiektu wykorzysta specyfikę terenu, dlatego też, w przyziemiu i częściowo na jedynej kondygnacji podziemnej powstanie 25 miejsc parkingowych dla gości. Nowy Motel One ma wtopić się płynnie w otoczenie i tym samym przyczynić się do zwiększenia wartości ważnej w historii miasta ulicy Tamka.

Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.

Motel One z siedzibą w Monachium, która w drugim kwartale 2016 r. prowadziła 54 hotele z 14.500 pokojami w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii oraz w Czechach, zajmuje silną pozycję na rynku usług hotelarskich w segmencie “Budget Design”.