REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na tę inwestycję czekano 20 lat

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 sie 2022 12:51
Na tę inwestycję czekano 20 lat
Podpisanie umowy, fot. mat. pras. Budimex

W ubiegłym tygodniu Budimex odpisał z Gminą Ziębice umowę na budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach. O inwestycji mówiło się już przeszło 20 lat.

REKLAMA

  • Budimex podpisał umowę z Gminą Ziębice na budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach.
  • Inwestycja ma umożliwić prowadzenie rozgrywek sportowych w takich dyscyplinach jak piłka siatkowa, koszykówka oraz piłka ręczną.
  • Hala służyć będzie dla celów treningowych, a także organizacji koncertów i innych wydarzeń artystycznych.
  • Hala ma powstać w terminie 24 miesięcy od daty podpisania umowy.

Na uroczystość podpisania umowy zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, trenerzy, działacze sportowi oraz dyrektorzy szkół. Z ramienia gminy umowę podpisali burmistrz Mariusz Szpilarewicz i skarbnik gminy Maria Grzesik. Generalnego wykonawcę reprezentowali Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału Budimex SA, Szymon Cienciała, dyrektor Rejonu Budimex SA oraz Wojciech Lesisz, dyrektor ds. handlowych Budimex SA - Oddział Południowy.

– O tej inwestycji mówiło się przeszło od 20 lat. Nauczyciele, działacze społeczni, trenerzy, rodzice oraz radni przytaczali wiele argumentów za budową tego obiektu. Hala jest potrzebna przede wszystkim do zajęć z wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży, dbania o ich rozwój i zdrowie. Jest też z pewnością ważnym argumentem podczas wyboru szkoły oraz bazą do rozwoju talentów. Wraz z oddaniem do użytku obiektu pojawi się wiele dodatkowych ofert dla młodzieży na spędzanie wolnego czasu. Będzie to również ważny czynnik spajający społeczność gminy oraz miejsce spotkań umożliwiające wiele aktywności, nie tylko sportowych, ale i społecznych i gospodarczych – mówił burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz.

– Powierzenie tak ważnego przedsięwzięcia dla regionu jest dla nas dużą mobilizacją. Jako największa firma budowlana w Polsce wykonamy obiekt w najwyższych standardach, który będzie służył społeczności lokalnej w ramach budowania rozwoju dla całej Gminy – powiedział Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału Budimex SA.

Hala w liczbach

Powierzchnia całkowita: 5 469 mkw.
Powierzchnia użytkowa: 3 744 mkw.
Powierzchnia zabudowy: 2 712 mkw.
Kubatura: 27 213 m sześć.

Hala ma powstać w terminie 24 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie