REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na ulicach Szczecina zagoszczą historyczne tramwaje i autobusy

  • Autor: PAP
  • 02 lip 2018 14:26
Na ulicach Szczecina zagoszczą historyczne tramwaje i autobusy
fot. pixabay

Każda niedziela lipca i sierpnia to okazja do poznania Szczecina, dzięki historycznym tramwajom i autobusom. Liczące kilkadziesiąt lat pojazdy zabierają mieszkańców miasta i turystów w podróż po centrum Szczecina i jego charakterystycznych miejscach.

REKLAMA

Tramwaje, którymi mogą podróżować w wakacje mieszkańcy Szczecina i turyści, liczą nawet ponad 60 lat. Tramwajowa turystyczna linia 0, obsługiwana przez spółkę Tramwaje Szczecińskie, jeździć będzie w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

Trasa linii 0 zaczyna się i kończy na Dworcu Głównym. Podróżujący, po wyruszeniu z dworca, udadzą się w kierunku Bramy Portowej, al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, ul. Niemierzyńskiej, Lasu Arkońskiego, a następnie znowu przez ul. Niemierzyńską skierują się w al. Piastów, aby przez Pomorzany i ul. Chmielewskiego dotrzeć do Dworca Głównego.

Dzięki współpracy ze Szczecińskim Towarzystwem Miłośników Komunikacji Miejskiej 8 lipca na trasę wyjedzie także wyjątkowy autobus Autosan H9, oznaczony jako linia 50 i 100.

Trasa linii 50 zacznie się na Dworcu Głównym i powiedzie m.in. przez Teatr Współczesny, Plac Grunwaldzki, Jasne Błonia, Cmentarz Centralny, Plac Szarych Szeregów i z powrotem do Dworca Głównego.

Z kolei linia nr 100 zawiezie pasażerów z Dworca Głównego przez Teatr Współczesny, Plac Rodła, Kołłątaja, Głębokie do Polic i z powrotem do Szczecina.

Na liniach 0, 50 i 100 obowiązywać będzie taryfa dla linii turystycznych. Cena biletu normalnego to 3,50 zł, a ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów odbywać się będzie bezpośrednio u konduktorów i kierowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie