REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Na warszawskiej Pradze powstanie zielona przestrzeń do odpoczynku i rekreacji

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 wrz 2018 10:07
fot. Fotolia

U zbiegu ulic Markowskiej i Ząbkowskiej w Warszawie powstanie nowa, zielona przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Mieszkańcy już od 15 września mogą zgłaszać swoje uwagi i pomysły na zagospodarowanie skweru, który jest odnawiany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

REKLAMA

Ławki, huśtawki czy rozmieszczenie ścieżek, to tylko niektóre elementy, które będą konsultowane z warszawiakami. Teren zieleni przy ul. Markowskiej ma spełnić oczekiwania mieszkańców Pragi-Północ, lubiących odpoczynek w otoczeniu przyrody. W tym celu, przedstawiciele miasta wyruszą w teren zbierając opinie osób napotkanych przy okolicznych ulicach i podwórkach. O zdanie zostaną zapytane też dzieci z pobliskiego przedszkola oraz młodzież z Klubu Młodzieżowego na Brzeskiej. Najmłodsi warszawiacy powiedzą, na czym lubią się bawić i jakie atrakcje chcieliby mieć na nowym placu zabaw. 

Daty konsultacji przy ul. Markowskiej: 15 września (sobota), godz. 10.00-13.00; 17 września, (poniedziałek), godz. 16.00-19.00.

Piknik i pierwsze projekty

Aby zachęcić mieszkańców Pragi-Północ do rozmów, organizatorzy przygotowali dodatkowo piknik sąsiedzki. W niedzielę, 23 września, w godzinach 11.00-14.00, na uczestników spotkania czekają liczne konkursy, zabawy i animacje. Piknik odbędzie się na parkingu, tuż obok projektowanego skweru.

Po zebraniu pierwszych propozycji, w październiku, powstanie wstępny zarys modernizacji. Warszawiacy będą mogli go skomentować podczas drugiego etapu konsultacji a także  wskazać ewentualne zmiany.

II etap konsultacji przy ul. Markowskiej: 11 października (czwartek) w godzinach 15.00-18.00; 13 października (sobota) w godzinach 10.00-13.00

Po konsultacjach, na przełomie listopada i grudnia 2018 powstaną szczegółowe wytyczne dla architektów. Skwer według wstępnych planów zostanie otwarty jesienią w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie