REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na warszawskiej Woli powstaje nowa łąka kwietna

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 wrz 2021 13:55
Na warszawskiej Woli powstaje nowa łąka kwietna
Na warszawskiej Woli powstaje nowa łąka kwietna, fot. mat. pras.

Na warszawskiej Woli powstaje otwarta dla mieszkańców miasta łąka kwietna projektu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

REKLAMA

Na działce należącej do Grupy PHN o powierzchni ponad 4 tys. mkw. i położonej przy ruchliwej Alei Prymasa Tysiąclecia na wiosnę przyszłego roku zakwitną maki polne, chabry bławatki i złocienie. Łąki miejskie nie tylko podnoszą estetykę miasta, ale także wzbogacają ekosystem, oczyszczają powietrze i glebę z zanieczyszczeń, kumulują wilgoć oraz dają schronienie pszczołom.

Łąka powstaje w miejscu, które w przyszłości przeznaczone będzie pod budowę nowoczesnej inwestycji biurowo-handlowej. Do tego jednak czasu dotychczasowy teren stanowiący zaplecze placu budowy, przeobrazi się w miejską łąkę kwietną -  miejsce estetyczne i proekologiczne, które umili mieszkańcom warszawskiej Woli spędzanie wolnego czasu.

- Bardzo poważnie traktujemy zasady zrównoważonego rozwoju. Wprowadzamy na realizowanych przez nas inwestycjach innowacyjne rozwiązania, służące ludziom i przyjazne dla środowiska. Takim proekologicznym działaniem jest także łąką kwietna, która dodatkowo podnosi estetykę otoczenia – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Inwestycje realizowane przez Polski Holding Nieruchomości od lat cechuje zielone podejście do biznesu. Przykładem takich działań jest także sztandarowa inwestycja Grupy PHN - kompleks biurowo-handlowy SKYSAWA w centrum stolicy, który otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim na poziomie Outstanding,  co oznacza, że powstały budynek będzie przyjazny środowisku i efektywny energetycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie