REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na warszawskim Ursynowie powstaje dom kultury

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 lis 2017 09:22
fot. UM Warszawa

Na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kultury Ursynowa.

REKLAMA

Centrum Kultury Ursynowa to pierwszy dla tzw. Wysokiego Ursynowa dzielnicowy dom kultury. Będzie prowadził działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. Obejmie ona edukację kulturalną, animację i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji.  Wykonawcą inwestycji, jest Moris – Polska Sp. z o.o.  Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r.

Na parterze domu kultury zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na drugim i trzecim piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa Centrum Kultury Ursynowa to 3 421,58 mkw. Przed budynkiem powstanie parking na 107 miejsc postojowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie