Na warszawskim Ursynowie powstanie rowerowe miasteczko ruchu dla dzieciPropertydesign.pl / UM Warszawa - 22-07-2016 11:52


W ramach budżetu obywatelskiego Warszawy powstanie pierwsze na Ursynowie ogólnodostępne rowerowe miasteczko ruchu dla dzieci i młodzieży służące do doskonalenia przez zabawę jazdy na rowerze oraz poznawania przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

Miasteczko powstanie przy ul. Kazury pomiędzy budynkami nr: 5, 11, 13, 15, 17, 19 a 21. Teren przyszłego miasteczka (obecnie nieużywanego od lat „boiska”) otoczony jest asfaltowymi chodnikami, na skraju których rosną drzewa oraz krzewy i w niektórych miejscach stoją ławki. Wnętrze miasteczka, oprócz zaprojektowanych asfaltowych uliczek, rond, placów, będzie wzbogacone o drzewa i krzewy. W miasteczku będzie występować luźne zagęszczenie alejkami do jazdy na rowerze, tak aby teren nie zatracił zielonego charakteru, a wręcz zyskał go poprzez nowe nasadzenia.

Od wschodniej strony terenu przewidziane są ławki dla rodziców i opiekunów znajdujące się w części oddzielonej od miasteczka wygodnym chodnikiem dla pieszych.

Miasteczko będzie otwarte przez cały rok dla posiadaczy rowerów lub innych pojazdów o napędzie nożnym (jeździków, hulajnóg).

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę 300 tys. zł. W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.