×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na zabytkowym osiedlu w Katowicach powstała inwestycja TBS

  • Autor: www.katowice.eu
  • 17 lut 2023 10:37
Na zabytkowym osiedlu w Katowicach powstała inwestycja TBS
Katowickie TBS zakończyło budowę na Giszowcu, fot. www.katowice.eu

W okolicy szkoły nr 51 przy ul. Działkowej na katowickim Giszowcu powstały 4 budynki do złudzenia przypominające domy historycznego Osiedla Ogrodu. KTBS zakończyło tu niedawno budowę kameralnego osiedla "Przyjazny Zakątek".

REKLAMA

  • Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się sprzedaż 16 mieszkań inwestycji "Przyjazny Zakątek" na terenie zabytkowego osiedla Giszowiec w Katowicach.
  • Dochody ze sprzedaży mieszkań zostaną przeznaczone na renowację 3 kamienic w centrum miasta. 

W budynkach znajduje się 16 dwupoziomowych mieszkań wielkości od 80 do 90 m2. Wszystkie lokale są wyposażone w ogrzewanie podłogowe, posiadają garaż i jedno lub dwa miejsca parkingowe. Do każdego mieszkania przynależy także ogródek.  

- Bardzo się cieszę, że ukończyliśmy naszą najnowszą komercyjną inwestycję. Już niebawem zaczniemy sprzedaż. W tej chwili przygotowujemy wszystkie formalności, np. wzór umowy dla kupujących, czy regulamin licytacji, bo mieszkania przy ul. Przyjaznej i Kwiatowej będziemy sprzedawali właśnie w takiej formule. Jestem przekonany, że nowi właściciele znajdą tu komfortowe miejsce do życia   - mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS-u.  

Zysk ze sprzedaży TBS przeznaczy na renowację kamienic

To pierwsza tego typu inwestycja Katowickiego TBS. Nie tylko dlatego, że mieszkania zostaną sprzedane w drodze licytacji, ale dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na renowację trzech kamienic w centrum miasta. Inwestycja przy ul. Mariackiej jest w trakcie realizacji i trwają już zaawansowane prace budowlane. Powstanie tam w sumie 41 mieszkań, z których 20 będzie dedykowanych osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Cena wywoławcza lokali mieszkalnych przy Przyjaznej i Kwiatowej zostanie ustalona z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia licytacji cen rynkowych nowych lokali mieszkalnych. 

KTBS cały czas powiększa zasoby

Katowickie Towarzystwo budownictwa społecznego w tej chwili dysponuje ponad 2400 lokalami mieszkalnym, a w różnych fazach zaawansowania inwestycji jest kolejne 500. Przy ul. Kossutha 7 na os. Witosa powstaje budynek z 75 mieszkaniami, z których wiele dedykowanych będzie rodzinom wielodzietnym. Na ukończeniu jest także projekt innowacyjnego ekologicznego osiedla przy ul. Kosmicznej na Giszowcu, w ramach którego zostanie zbudowanych 7 budynków z 210 mieszkaniami, a przy ul. Korfantego trwa procedura rozpoczęcia inwestycji na budowę osiedla na ponad 200 lokali mieszkalnych.   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie