REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na Zamku Ksiaż trwa Festiwal Kwiatów i Sztuki

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2018 10:04
Na Zamku Ksiaż trwa Festiwal Kwiatów i Sztuki
fot. pixabay

W Zamku Książ w Wałbrzychu po raz 30. odbędzie się „Festiwal Kwiatów i Sztuki”. Zaplanowano m.in. Florystyczne Mistrzostwa Polski, pokazy kompozycji kwiatowych, wystawę bonsai, a swoje rośliny i produkty zaprezentuje ponad 250 wystawców. Otwarcie festiwalu w poniedziałek.

REKLAMA

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod nazwą "Polska wiosna" i będzie nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - poinformował PAP Mateusz Mykytyszyn z biura prasowego Zamku Książ. "Inspirowana będzie naturą, a wielobarwne kompozycje kwiatowe będą odzwierciedleniem ukwieconych polskich ogrodów i łąk" - dodał.

Na Dziedzińcu Honorowym staną kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe wykonane przez Macieja Krzusa, mistrza florystyki i wicemistrza Dolnego Śląska. Z kolei sale zamkowe ozdobią kompozycje kwiatowe wykonane w różnych stylach przez dwa florystyczne zespoły: Stowarzyszenie Florystów Polskich oraz Dolnośląskie Centrum Florystyczne - Grajewscy.

Po raz drugi w zamku odbędą się Florystyczne Mistrzostwa Polski. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Jesteśmy częścią świata", a zawodnicy zmierzą się w pięciu konkurencjach.

Podczas festiwalu odbędzie się również największa w Polsce wystawa bonsai, którą uzupełni ekspozycja unikalnych zbroi japońskich oraz wystawa suiseki. "Goście festiwalu wejdą także do warsztatu japońskiego rzemieślnika, gdzie powstają samurajskie zbroje i miecze. Nie zabraknie również wykładów i pokazów formowania bonsai, które przeprowadzą sławni bonsaiści ze świata, m.in. z Korei, Włoch, Brazylii czy Wielkiej Brytanii" - powiedział Mykytyszyn.

"Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych, którzy będą mogli tworzyli własne kompozycje kwiatowe pod okiem mistrzów w warsztatach florystycznych" - dodał.

Swoje rośliny i produkty podczas festiwalu zaprezentuje ponad 250 wystawców, a wśród nich ogrodnicy, floryści, rękodzielnicy, jubilerzy i gastronomowie.

Festiwal Kwiatów i Sztuki potrwa do 3 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie