×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nad Kanałem Łuczańskim jest już konstrukcja nowej kładki

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2018 09:39
fot. shutterstock

Nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku zamontowano w minionym tygodniu znaczną część konstrukcji nowej kładki dla pieszych. Inwestycja ma być gotowa przed sezonem letnim.

REKLAMA

Nowa kładka dla pieszych powstaje nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku w miejscu starej, rozebranej. Jest ulokowana między zabytkowym mostem obrotowym a mostem drogowym, bliżej tego pierwszego.

W minionym tygodniu ogromne elementy konstrukcyjne kładki montowano przy pomocy specjalnego wysięgnika. Sprzęt był tak duży, że zamykano czasowo drogi, po których się przemieszczał. Przez kilka dni ekipie budowlanej udało się zamontować kilka elementów konstrukcji, dzięki czemu oba brzegi kanału są już połączone. Zamontowanie konstrukcji nie oznacza, że można na nią wchodzić - do końca robót zostało kilka miesięcy. Kładka ma być gotowa do lata. Koszt jej budowy to nieco ponad 12 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana pieniędzmi unijnymi.

Ponieważ kładka będzie wyniesiona około 4,5 m nad lustro wody, żeglarze bez przeszkód pod nią przepłyną.

Przeprawa przez Kanał Łuczański to w wakacje w Giżycku spore wyzwanie. W mieście jest jeden czynny non stop most drogowy, drugi to most zabytkowy, w określonych porach otwierany dla ruchu wodnego. Po mostach drogowym i obrotowym mogą przechodzić piesi.

Nowa kładka dla pieszych będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i wózków - będą podjazdy bez schodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie