REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nadchodzi złota era budownictwa z prefabrykatów?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 wrz 2018 09:00
Nadchodzi złota era budownictwa z prefabrykatów?

W trakcie debaty „Czas wyzwań – problemy na rynku budowlanym a rozwój sektora nieruchomości – czy jest czego się obawiać?”, która odbyła się podczas tegorocznej edycji Property Forum, paneliści zastanawiali się m.in. nad przyszłością budownictwa z prefabrykatów. Czy nadchodzi złota era tego rozwiązania?

REKLAMA

W sektorze budownictwa od kilku lat zauważyć można trend związany z użyciem prefabrykatów. – W Skanska mamy to we krwi, staramy się prefabrykować wszystko, co można. W erze, kiedy wyzwaniem jest siła robocza wydaje się, że fabryki i przewidywalny proces produkcyjny jest dobrym rozwiązaniem – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny, Skanska Property Poland.

- Szanse na masowe korzystanie z prefabrykatów uzależnione są od zwyczajów mieszkaniowych Polaków: wolimy mieszkać w domku wybudowanym z cegły. To jest największa bariera dla tego typu budownictwa. Jednak problem z siłą roboczą będzie zmuszał inwestorów do tego, aby zamawiać obiekty prefabrykowane. Są one robione szybciej i w bezpieczniejszych warunkach. To jest nie do uniknięcia. My staramy się wcisnąć prefabrykaty gdzie tylko się da, często jednak napotykamy na opór architekta – twierdzi Jerzy Werle, prezes zarządu, Warbud SA.  – Innowacyjność w budownictwie musi ruszyć pełną parą, musi się zmieniać – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie