REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najbardziej absurdalny budynek świata czeka rozbiórka

  • Autor: PAP
  • 12 sty 2022 11:17
Najbardziej absurdalny budynek świata czeka rozbiórka
Zrzut ekranu z dnia 12 stycznia 2022: wyszukiwarka Google (grafika) po wpisaniu frazy "world's most ridiculous building" / zrzut ekranu

Przez lata wpisując w wyszukiwarkę Google'a frazy "najbardziej absurdalny budynek świata" pierwszą pozycją, jaką użytkownik mógł zobaczyć było centrum biznesowe Kahramanmaras w Turcji. Teraz niesławny obiekt czeka rozbiórka, a w jego miejscu utworzony zostanie miejski plac

REKLAMA

  • Lokalne władze rozpoczęły likwidację centrum biznesowego w Kahramanmaras na południu Turcji - poinformowała turecka agencja Anatolia.
  • Centrum zasłynęło tym, że przez lata było pierwszym wyborem Google'a po wpisaniu w przeglądarkę po angielsku hasła "najbardziej absurdalny budynek świata" (world's most ridiculous building).

"Rozpoczęliśmy wyburzanie budynku, który zasłynął w internecie jako +najbardziej absurdalny budynek świata+. Do podjęcia decyzji skłoniło nas to, że nie jest on w pełni funkcjonalny ani do końca kompatybilny z otoczeniem" - powiedział na konferencji prasowej burmistrz Hayrettin Gungor.

"Jego konstrukcja i estetyka podyktowane były warunkami sprzed 30 lat, a sam budynek od dawna był przedmiotem sporów" - dodał. Proces rozbiórki ma zostać zakończony w ciągu czterech miesięcy.

Budynek zwraca na siebie uwagę połączeniem kolorów czerwonego, niebieskiego oraz żółtego, wyróżnia się na tle okolicy wysokością, wielokształtnymi oknami i podtrzymującymi górną część struktury czerwonymi kolumnami.

18-piętrowa konstrukcja została oddana do użytku w 1994 roku i od początku budziła kontrowersje. W miejscu uzyskanym po jego zburzeniu utworzony zostanie miejski plac - poinformował burmistrz miasta Kahramanmaras.(PAP)

jbw/ akl/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie