Najbardziej atrakcyjna nieruchomość w Poznaniu zmienia właściciela. Co planuje inwestor?UM Poznań - 25-11-2016 13:51


Siedziba byłego szpitala przy ul. Szkolnej w centrum Poznania znalazła nabywcę. Spółka Medi-system zaoferowała za nieruchomość 40,4 mln zł. Inwestor ma ambitne plany.

Medi-system należy do francuskiej firmy Orpea, specjalizującej się w świadczeniu usług opieki długoterminowej. W nowej lokalizacji planuje otworzyć dom seniora z opieką całodobową i pobytem dziennym. Na miejscu znajdą się także apartamenty senioralne typu assissted living: dla seniorów z mniejszymi obciążeniami medycznymi, którzy mieszkają i żyją samodzielnie oraz klinika rehabilitacyjna - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Teren byłego szpitala znajduje się w doskonałym położeniu, tuż przy Starym Rynku, u zbiegu ulic Szkolnej i Podgórnej. Obejmuje 11 budynków na obszarze 1,3 ha. Największy budynek to czteropiętrowy gmach byłego szpitala miejskiego. Na przeznaczonym do sprzedaży terenie znajduje się również willa Hipolita Cegielskiego oraz skrzydło dawnego klasztoru karmelitanek.

Miasto Poznań intensywnie promowało nieruchomość jako doskonały teren pod inwestycje o zróżnicowanym charakterze. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dopuszcza się na nim realizację funkcji kultury, hotelarskich, nauki i szkolnictwa wyższego, handlu, gastronomii, biur i rzemiosła usługowego, zdrowia - podaje ooficjalny portal miejski Poznania.

Sprzedaż nieruchomości ma zostać sfinalizowana w styczniu  2017 r.