×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najdłuższy wiszący most na świecie gotowy! To Sky Brige 721 w Górach Orlickich, który ma 721 metrów

  • Autor: PAP
  • 09 maj 2022 13:02
fot. shutterstock

Sky Brige 721 to najdłuższy wiszący spacerowy most na świecie zlokalizowany w Górach Orlickich przy granicy z Polską. Ma dokładnie 721 metrów długości i przerzucony został nad doliną Młyńskiego Potoku. Już teraz można za pomocą internetu kupować bilety lub je rezerwować.

REKLAMA

  • Sky Brige 721 to najdłuższy wiszący spacerowy most na świecie.
  • Ma dokładnie 721 metrów długości.
  • Położony w Górach Orlickich. Połączył dwa masywy: Slamnik i Chlum.

Próby obciążeniowe zostały z sukcesem zakończone w niedzielę, a pierwsi goście wejdą na most o godzinie 10.00 13 maja w piątek. Sky Brige 721 ma dokładnie 721 metrów długości i przerzucony został nad doliną Młyńskiego Potoku (Mlynsky Potok) w Górach Orlickich. Połączył dwa masywy: Slamnik i Chlum. W najwyżej położonym miejscu odwiedzający most turyści znajdą się na wysokości prawie 100 metrów nad ziemią. Będzie można z niego podziwiać masyw Śnieżnika. Most jest jednokierunkowy. Po jego przejściu do pokonania pozostanie 2,5-kilometrowa ścieżka turystyczna. Przy porywach wiatru most będzie zamykany, podobnie jak dzieje się to w przypadku eksploatowanych w górach kolejek linowych.

Już teraz można rezerwować bilety lub kupić je za pośrednictwem strony internetowej. Ceny uzależnione są od wygody turystów, ponieważ można wybrać wariant z wykorzystaniem kolejki linowej. Bez takiego wsparcia bilet na most bez wcześniejszej rezerwacji kosztuje 390 koron, czyli około 75 złotych. Organizatorzy radzą wcześniejszą rezerwację, ponieważ jest duże zainteresowanie, a bilety z wcześniejszą rezerwacją kosztują 40 koron taniej. Kurort Dolna Morawa, który zainwestował w wiszący most, przygotował różnego rodzaju pakiety biletów, które pozwalają odwiedzić także inne atrakcje.

Do Dolnej Morawy można dojechać samochodem z przejścia granicznego Boboszów-Dolni Lipka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie