×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 maj 2014 11:53
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli
fot. Hotel The Gritti Palace w Wenecji
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli
Najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli

Pięciogwiazdkowy gwiazdkowy hotel The Gritti Palace w Wenecji należy do luksusowej sieci Starwood Hotels & Resorts Luxury Collection. Już na początku XX wieku ten ekskluzywny obiekt cieszył się dużą popularnością wśród gwiazd i znanych osobistości z tamtego okresu.

REKLAMA

Ernest Hemingway opisał The Gritti Palace jako ,,najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli”. Zbudowany w 1525 Palazzo Gritti był początkowo prywatną rezydencją rodziny Gritti. Później mieściła się tu siedziba ambasadora Watykanu w Wenecji. Dzisiaj ten zabytkowy obiekt należy do najpiękniejszych szlacheckich pałaców miasta kanałów. Po gruntownym remoncie budynek The Gritti Palace odzyskał swój dawny blask. W luksusowo wyposażonych łazienkach goście hotelu mogą cieszyć się odprężającym działaniem kąpieli w komfortowych wannach Classic Duo oraz Puro marki Kaldewei.

Trwająca ponad 15 miesięcy renowacja zabytkowego hotelu The Gritti Palace w Wenecji kosztowała 35 milionów Euro. W prace remontowe na różnych etapach zaangażowanych było blisko 1.000 osób. Po gruntownej przebudowie wnętrz ten unikalny obiekt składa się z 82 pokoi, z czego 1/4 stanowią luksusowe suity. Przy wyborze wyposażenia do 21 hotelowych apartamentów projektanci inspirowali się nie tylko bogatą historią oraz dziedzictwem kulturowym Wenecji, lecz również opisami oraz wspomnieniami takich osobistości jak Ernest Hemingway, Peggy Guggenheim czy Somerset Maugham.

Luksusowy apartament z magicznym widokiem na panoramę Wenecji

Uosobieniem luksusu jest wspaniały 2-piętrowy apartament Redentore-Terrazza z ogromnym tarasem o powierzchni 250 mkw. znajdującym się na dachu hotelu The Gritti, z którego goście mogą podziwiać zjawiskową panoramę zabytkowego miasta dożów. Autorem tego niezwykłego projektu jest Chuck Chewning Dyrektor Kreatywny biura projektowego Donghia, Inc, któremu dzięki wykorzystaniu wielu zabytkowych detali oraz elementów wyposażenia udało się odtworzyć i ocalić atmosferę tego unikalnego miejsca. W hotelu The Gritti Palace użyto aż 15 różnych odmian marmuru Carrara, które w tradycyjny sposób były obrabiane oraz układane przez najlepszych weneckich rzemieślników. Renowację mebli, tkanin oraz innych elementów wyposażenia powierzono najlepszym włoskim specjalistom.

Wyposażenie łazienek na najwyższym poziomie

Wyposażenie łazienek w hotelu The Gritti Palace poziomem luksusu dorównuje wystrojowi pokojowych wnętrz. Centralnym elementem każdej łazienki jest komfortowa wanna wykonana z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei. Łazienki w apartamentach zostały wyposażone w luksusowy model Classic Duo Oval, autorstwa znanego włoskiego biura projektowego Sottsass Associati, który obudowano szlachetnym marmurem Carrara. W pozostałych łazienkach w zależności od typu pokoju zainstalowano model Puro zaprojektowany przez Kaldewei Design Center.

Kaldewei – partner dla inwestorów

Od wielu lat marka Kaldewei znana jest na świecie ze swoich osiągnięć w dziedzinie designu oraz z doskonałej jakości produktów, dlatego firma z Ahlen jest idealnym partnerem dla hoteli oraz innych inwestorów biznesowych o wysokich wymaganiach w zakresie wzornictwa i jakości. Wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei wytwarzane są ze szlachetnej stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ten unikalny materiał jest bardzo trwały a przy tym odporny na uszkodzenia, dlatego nawet po długim okresie intensywnego użytkowania powierzchnia emalii wygląda jak w dniu zakupu. Pielęgnacja stali emaliowanej jest łatwa i nie wymaga stosowania agresywnych środków czyszczących. Potwierdzeniem jakości produktów Kaldewei jest 30 –letnia gwarancja udzielana przez producenta na wyroby ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie