REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najwyższy budynek warszawskiej Białołęki już oddany do użytku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 paź 2021 16:56
Najwyższy budynek warszawskiej Białołęki już oddany do użytku
Biały Dom na warszawskiej Białołęce, fot. mat. prasowe Totalbud
Najwyższy budynek warszawskiej Białołęki już oddany do użytku
Najwyższy budynek warszawskiej Białołęki już oddany do użytku
Najwyższy budynek warszawskiej Białołęki już oddany do użytku
Najwyższy budynek warszawskiej Białołęki już oddany do użytku

Na warszawskiej Białołęce stanął charakterystyczny budynek górujący nad otoczeniem. Wzrok przyciąga ciekawa architektonicznie elewacja, a w środku - wykończenia części wspólnych.

REKLAMA

  • Na warszawskiej Białołęce stanął budynek, który jest najwyższym obiektem w okolicy. 
  • Urozmaicony architektonicznie obiekt liczy od siedmiu do 16 kondygnacji naziemnych.
  • Obiekt wyróżniają ciekawa elewacja, posadzki w stylu retro w częściach wspólnych budynku oraz wykończenie parterowych części komunikacyjnych stalowymi okładzinami ścian i równie ciekawymi okładzinami sufitów z blachy perforowanej.

Dobiega końca przekazywanie lokali mieszkalnych i usługowych w stołecznej inwestycji mieszkaniowej „Biały Dom”, której deweloperem jest Kompania Domowa. Inwestycję zrealizowała spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA. Zlokalizowany przy ulicy Światowida 28 i 28A obiekt stanął na działce o powierzchni 3808 mkw. Powierzchnia użytkowa mieszkań i lokali usługowych wyniosła 9,65 tys. mkw.

– Jest to nasza kolejna realizacja na niełatwym gruncie dzielnicy Białołęka, gdzie poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki” – mówi prezes Totalbudu Mariusz Pałka. – Większość budynków w tej dzielnicy nie jest podpiwniczona, ani też nie ma parkingów podziemnych. Tylko stosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych pozwala budować nowoczesne obiekty na tak trudnym gruncie i robić w nich dwupoziomowe parkingi podziemne, jak to zrobiliśmy w Białym Domu – dodaje Mariusz Pałka.

Biały Dom zaoferował 174 lokale mieszkalne i 11 usługowych. Jest to obecnie najwyższy budynek Białołęki. Już od fazy fundamentu w technologii białej wanny obiekt był intensywnie monitorowany ze względu na grunt. – Ze względu na grunt z licznymi i dużymi przewarstwieniami wody z piaskiem, jak również na zróżnicowaną ilość kondygnacji w różnych częściach obiektu zastosowaliśmy 162 kolumny CFA długości 8-10 m. Zwiększyły one nośność gruntu i zniwelowały osiadanie najwyższej części budynku z jego dominantą. Z kolei pod patio trzeba było zastosować 84 kolumny CFA pracujące na rozciąganie, a ich zadaniem jest kotwienie części garażu znajdującej się pod patio. Zastosowana technologia sprawdziła się w stu procentach i mimo, że poziom garażu -2 jest pod lustrem wody, to nie ma problemów z przeciekami – relacjonuje kierownik budowy z ramienia Totalbudu Łukasz Kaźmieruk.

Kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Tomasz Sidorowicz podkreśla jakość i estetykę budynku. – Dobrego dewelopera i stopień dofinansowania danej inwestycji natychmiast rozpoznaje się po garażu. W przypadku Białego Domu jest on wykończony posadzką żywiczną, czyli jest na najwyższym poziomie jakościowym, funkcjonalnym i estetycznym. Z kolei podłogi części wspólnych budynków w stylu retro są wykładane płytkami w siedmiu kolorach renomowanego włoskiego producenta. Jest to nastrojowa stylizacja typowa dla budynków minionych epok. Elementami rzadziej spotykanymi w budownictwie mieszkaniowym jest wykończenie parterowych części komunikacyjnych stalowymi okładzinami ścian i równie ciekawymi okładzinami sufitów z blachy perforowanej. Biały Dom także od strony elewacji jest obiektem interesującym, dla którego specjalnie zaprojektowano i wykonano niektóre elementy. W budynku niższym balustrady balkonowe wypełnione są tralkami skośnymi, natomiast balustrady dominanty są z blachy perforowanej o indywidualnym wzorze, a oprócz tego dominanta jest obłożona elementami metalowymi. Są to profile »C« pionowe i profile »C« poziome. Tworzą one bardzo ciekawą elewację – mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie