REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nie było chętnych na tę inwestycję. Bydgoszcz powtarza przetarg

  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 18 lip 2018 13:20
Nie było chętnych na tę inwestycję. Bydgoszcz powtarza przetarg
Obecnie trwa powtórzony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy nabrzeża (fot. UM Bydgoszcz)

Nad samym brzegiem Wisły w Starym Fordonie ma powstać fragment umocnionego nabrzeża do cumowania i wodowania mniejszych łodzi. Bydgoszcz czeka na oferty wykonawców. Trwa powtórny przetarg na projekt związany z rewitalizacją tego miejsca.

REKLAMA

Umocnione nabrzeże będzie zlokalizowane na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego. Ma pełnić kilka funkcji. Podstawowa to wzmocnienie potencjału Starego Fordonu, który znów zwraca się ku Wiśle. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji z ławkami oraz siedziskami. Stworzy również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających czy korzystania z transportu wodnego. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i będzie wzmacniać projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu.

Opracowana wcześniej koncepcja zakłada m.in. przedłużenie ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z wykonaniem zawrotki, budowę umocnionego nabrzeża pionowego i tarasowego z pochylnią do wodowania, ruchomymi trapami zasilanymi elektrycznie i dojazdem, oświetlenia i odwodnienia, budowę punktu czerpalnego wody, wyposażenie nabrzeża, umocnienie materacami gabionowymi brzegu przy pochylni (wzmocnienie jest potrzebne dla ścieżki i boiska do siatkówki plażowej projektowanej w osobnym opracowaniu).

Obecnie trwa powtórzony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy nabrzeża. W poprzednim postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Miasto zakłada, że po podpisaniu umowy wykonawca przygotuje opracowanie w ciągu około 11 miesięcy. Zadanie wprowadzono do planu rewitalizacji Starego Fordonu w wyniku konsultacji społecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie