×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nie było ofert w drugim przetargu na upadłe Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu

  • Autor: PAP
  • 21 gru 2018 13:47
Nie było ofert w drugim przetargu na upadłe Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu
fot. unsplash

W drugim przetargu na sprzedaż upadłego Miasteczka Multimedialnego w Nowym Sączu nie wpłynęła żadna oferta. Miasteczko powstało przy wsparciu blisko 95 mln zł funduszy unijnych. Cena wywoławcza za obiekt wynosiła ponad 35,5 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformował PAP w piątek Witold Kadłuczka, syndyk masy upadłościowej spółki Miasteczko Multimedialne, w drugim przetargu nowoczesny budynek biurowo-laboratoryjny wystawiono do tzw. sprzedaży wymuszonej (transakcja powinna nastąpić jak najszybciej). Szacunek wartości budynku opiewał w niej na ponad 35,5 mln zł.

W pierwszym przetargu, zakończonym w listopadzie cena była zgodna z wartością rynkową obiektu oszacowaną na prawie 57 mln zł.

Według syndyka w kolejnym przetargu, który powinien zostać ogłoszony w styczniu przyszłego roku, obiekt będzie wystawiony z ceną stanowiącą połowę wartości oszacowania, czyli około 28 mln zł. Rozstrzygnięcie postępowania jest planowane na luty przyszłego roku.

- Mam nadzieję, że będzie to już taka cena, która pozwoli wyłonić nabywcę - zaznaczył Kadłuczka.

Wśród kilkudziesięciu wierzycieli spółki Miasteczko Multimedialne największym jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która zgłosiła roszczenia na ponad 130 mln zł. Kredytujący inwestycję Bank Zachodni WBK (obecnie Santander Bank Polska) oraz udziałowiec spółki firma Edelmet mają roszczenia po ponad 10 mln zł.

Decyzję o ogłoszeniu upadłości spółki Miasteczko Multimedialne, właściciela parku technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu podjął krakowski sąd w październiku zeszłego roku. Wniosek o głoszenie upadłości zgłosił sam dłużnik - spółka Miasteczko Multimedialne.

Inwestycja otwarta oficjalnie w maju 2014 r. powstała przy wsparciu unijnych funduszy w wysokości 94,9 mln zł. MMC Brainville w założeniu pomysłodawcy - Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, miało stać się "sądecką doliną krzemową" - ponadregionalnym ośrodkiem badań i rozwoju w zakresie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, telekomunikacji, grafiki i animacji komputerowej, technologii mobilnych oraz multimediów.

Park technologiczny dysponuje nowoczesnym budynkiem biurowo-laboratoryjnym, dedykowanym do działalności firm z dziedziny multimediów oraz IT o łącznej powierzchni blisko 16 tys. m. kw. Miasteczko Multimedialne w sierpniu 2010 r. otrzymało unijne dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 94,9 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łączna wartość inwestycji wyniosła 111,7 mln zł.

W kolejnych latach zmieniali się udziałowcy spółki, a termin oddania obiektu, pierwotnie planowany na wrzesień 2012 r., był przesuwany, co groziło utratą unijnej dotacji. Spółka borykała się z problemami finansowymi - po raz pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości Miasteczka Multimedialnego złożył do sądu w 2015 r. wykonawca inwestycji, konsorcjum firm Cerbud-Pietras.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie