REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

"Nie" dla planów miejscowych stołecznego Środmieścia, "tak" dla Roma Tower

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 08 sty 2018 10:03
"Nie" dla planów miejscowych stołecznego Środmieścia, "tak" dla Roma Tower
Roma Tower, wizualizacja

Wojewoda Mazowiecki uchylił większość zapisów w planie zagospodarowania Śródmieścia Warszawy. Chodzi, m.in. o tereny, na których ma powstać nowa inwestycja BBI Development.

REKLAMA

Na mocy rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Mazowieckiego dotyczącego uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Poznańskiej, stwierdzono nieważność większości zapisów planu. 

Wojewoda utrzymał natomiast w mocy zapisy dotyczące terenu u zbiegu ul. Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na którym kuria warszawska z firmą BBI planuje budowę Roma Tower.

"Uchylone rozstrzygnięciem postanowienia planu nie mają istotnego znaczenia dla realizacji projektu Roma Tower w jej zamierzonym kształcie" - poinformowała spółka BBI. "Rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego stwierdza wprawdzie nieważność niektórych zapisów planu, które dotyczą terenu, na którym spółka celowa zamierza realizować projekt Roma Tower, ale nie są to zapisy kluczowe dla realizacji inwestycji".

Tym samym, deweloper ma prawo wybudować na działce budynek do maksymalnej wysokości 170 metrów, w którym, w zamierzeniach architektonicznych, ma się znaleźć ok. 55 tys. mkw. powierzchni użytkowej najmu.

Rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego nie jest jednak prawomocne i może zostać zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie