×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niebawem jedna z ważniejszych dat w dziejach Stadionu ŁKS

  • Autor: UM Łódź
  • 11 kwi 2022 14:07
Niebawem jedna z ważniejszych dat w dziejach Stadionu ŁKS
Niebawem jedna z ważniejszych dat w dziejach Stadionu ŁKS, fot. UMŁ

22 kwietnia 2022 r. zapowiada się jako jedna z ważniejszych dat w 114-letniej historii łódzkiego Stadionu ŁKS. Tego dnia nastąpi oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla.

REKLAMA

Mimo trudnego czasu na rynku inwestycji, spowodowanego przez pandemię oraz rosyjską agresję na Ukrainę, stadion ŁKS jest już gotowy do otwarcia.

 - Zapowiadaliśmy niespodziankę i to właśnie ona. Nowy stadion ŁKS uda nam się otworzyć dwa miesiące przed planowanym terminem zakończenia inwestycji. Jesteśmy już po odbiorach i przeglądach technicznych - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Obecnie na placu budowy prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.

- Oddajemy profesjonalny stadion, jeden z ładniejszych w Polsce. Termin otwarcia w kwietniu nie jest niczym zagrożony - deklaruje Marek Roda, kierownik budowy.
Nowy stadion przy al. Unii jest imponującym, nowoczesnym obiektem, wyposażonym we wszystko, co potrzebne zawodowej drużynie piłkarskiej oraz jej kibicom. Na trybunach może usiąść ponad 18 tys. widzów. Nosi imię Władysława Króla, legendarnego przedwojennego piłkarza i hokeisty ŁKS, reprezentanta Polski, olimpijczyka.

Stadion ŁKS wybudowała firma Mirbud. Wartość inwestycji to 129 mln zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie