REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Niebawem rusza rozbudowa zaplecza amfiteatru w Wiśle

  • Autor: PAP
  • 23 lip 2022 12:08
Niebawem rusza rozbudowa zaplecza amfiteatru w Wiśle
Niebawem rusza rozbudowa zaplecza amfiteatru w Wiśle, fot. shutterstock

Władze beskidzkiego kurortu Wisła przyjęły ofertę firmy z Knurowa, która jako jedyna wystartowała w przetargu na wykonawcę rozbudowy zaplecza amfiteatru. We wrześniu chcemy przekazać plac budowy – powiedział w rozmowie z PAP burmistrz Tomasz Bujok.

REKLAMA

Wiślański amfiteatr jest główną areną wydarzeń kulturalnych i społecznych w mieście.

- Umowę chcemy podpisać w najbliższym tygodniu, gdy tylko otrzymamy promesę dofinansowania. We wrześniu chcemy przekazać plac budowy, żeby zdążyć przez przyszłorocznym sezonem letnim. Mam nadzieję, że firma wywiąże się z założeń przetargowych - powiedział PAP Tomasz Bujok.

Burmistrz powiedział, że zaplecze po rozbudowie stanie się miejscem, w którym siedzibę znajdzie Wiślańskie Centrum Kultury. Obecnie gnieździ się ono w niewielkich pokojach. Ciasnota uniemożliwia rozwinięcie działalności. - Po rozbudowie zaplecza sytuacja znacząco się poprawi - dodał.

Stan techniczny zaplecza amfiteatru pozostawia obecnie wiele do życzenia. Jest w nim ciasno. W złym stanie jest dach. Rozbudowa obejmie modernizację istniejących pomieszczeń i podniesienie obiektu o jedną kondygnację. - Nowe pomieszczenia na piętrze wykorzystywane będą do organizacji mniejszych wydarzeń kulturalnych. Znajdą się tam m.in. sala wielofunkcyjna, mieszcząca ok. 130 osób, a także dwa pomieszczenia wystawowo-warsztatowe - powiedział burmistrz.

Tomasz Bujok dodał, że po zakończeniu prac obiekt mógłby funkcjonować cały rok, a nie tylko przez kilka letnich miesięcy, jak obecnie.

Burmistrz zastrzegł, że remont nie obejmuje sceny z widownią.

Firma z Knurowa, której ofertę przyjął samorząd, wyceniła swoje usługi na 8,38 mln zł. Miasto dysponowało początkowo 5 mln zł na ten cel. W tej kwocie było m.in. dofinansowanie z programów rządowych. Burmistrz Bujok podkreślił jednak, że dla miejscowości turystycznej, będącej jedną z aren Tygodnia Kultury Beskidzkiej, czyli jednego z największych europejskich festiwali folklorystycznych, ta inwestycja ma znaczenie priorytetowe.

Wisła jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Beskidach. Mieszka w niej ok. 10 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie