REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Niebawem ruszy przetarg na szczecińską Fabrykę Wody

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2018 15:14
Niebawem ruszy przetarg na szczecińską Fabrykę Wody
fot. unsplash

W połowie br. ruszy przetarg na budowę Fabryki Wody, czyli szczecińskiego aquaparku - zapowiedział we wtorek prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Z szacunków miasta wynika, że inwestycja będzie gotowa w 2021 r.

REKLAMA

- Myślę, że ten projekt będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie i bardzo nowoczesnych - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Krzystek.

Według niego, aquapark jest obok budowy stadionu piłkarskiego najważniejszą miejską inwestycją w najbliższych latach. "Mam nadzieję, że wszystkie prace pójdą zgodnie z planem i będziemy mogli cieszyć się aquaparkiem już mniej więcej za trzy lata, bo wtedy powinniśmy go oddawać do użytku" - dodał Krzystek.

Miasto złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę Fabryki Wody. Z jego szacunków wynika, że w połowie br. ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac budowlanych, a te będą mogły się rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 r.

W ramach inwestycji powstanie hala basenowa wyposażona m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw i zjeżdżalnie. Przewidziana została również strefa relaksacyjna oraz strefa wypoczynkowa z wodospadem. Obiekt posiadać będzie ponadto strefę wellness oraz strefę rozrywkową.

Zespół basenów z dużym zbiornikiem rekreacyjnym, plażą i lodowiskiem oraz tarasami powstanie z kolei na zewnątrz Fabryki Wody.

Inwestycja ma nie tylko służyć rozrywce, ale także uczyć. Ofertę rozrywkową aquaparku mają uzupełnić także eksperymenty z fizyki, chemii i biologii.

Koszt budowy szczecińskiego aquaparku wraz z wyposażeniem części wodnej to 123 mln zł. brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie