×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niecodzienna rewitalizacja. Budynek biurowy przemieniony w...

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 paź 2017 11:18
Niecodzienna rewitalizacja. Budynek biurowy przemieniony w...
Budynek z lat 70. we Frankfurcie, fot. mat. prasowe Schüco

W ramach projektu rewitalizacji jednej z dzielnic Frankfurtu nad Menem zrealizowano niecodzienną modernizację budynku biurowego z lat 70., który teraz stał się... nowoczesnym apartamentowcem.

REKLAMA

Plan rozwoju miejskiego przewiduje transformację biurowej części Frankfurtu z typowo komercyjnej na mieszaną, z przewagą budownictwa mieszkaniowego. Jej lokalizacja między centrum miasta a portem lotniczym, jak również rozbudowana sieć połączeń sprawiają, że jest ona atrakcyjna w szczególności dla osób mieszkających we Frankfurcie przez ograniczoną liczbę dni w tygodniu, takich jak pracownicy spoza miasta czy studenci, którzy cenią sobie przede wszystkim komfortowy dostęp do wszystkich miejskich usług. To z myślą o nich zrealizowano ten niezwykły projekt rewitalizacji starego budynku, który dziś zaprasza swoim przyjaznym wyglądem.

Trzynastopiętrowy budynek, który powstał w 1972 roku jako obiekt wielofunkcyjny nie spełniał już standardów, jakie obowiązują w obecnych czasach. Opustoszała nieruchomość od momentu powstania była poddawana tylko niewielkim zmianom. Nie była przystosowana ani do wykorzystania komercyjnego, wynajmu czy celów mieszkaniowych, jednak pod względem strukturalnym pozwala na wydzielenie na każdym piętrze małych i średniej wielkości mieszkań.

Najbardziej dostrzegalnym elementem projektu renowacji przygotowanego przez biuro Fritz Ludwig Architekten było nadanie betonowo-szarej konstrukcji z prefabrykowanymi oknami wstęgowymi zupełnie nowego, odświeżonego wyglądu, który będzie bardziej zgodny z nowym przeznaczeniem budynku. Po modernizacji prezentuje on nowoczesny styl architektoniczny, z jasnoszarą elewacją i równomiernymi podziałami wyznaczanymi przez sięgające od podłogi do sufitu okna wyposażone w balustrady.Współczesny, a zarazem niezwykle luksusowy wygląd nadają mu sięgające od podłogi do sufitu okna Schüco PVC-U w złotym kolorze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie