REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nieczynny hotel Glob wkrótce zniknie z krajobrazu Oświęcimia

  • Autor: PAP
  • 24 sty 2018 09:14
Nieczynny hotel Glob wkrótce zniknie z krajobrazu Oświęcimia
fot. unsplash

Nieczynny od wielu lat hotel Glob w Oświęcimiu wkrótce zniknie z krajobrazu miasta. Magistrat wyłonił już w przetargu wykonawcę rozbiórki. Do końca 2019 r. w tym miejscu powstanie parking wielopoziomowy na 300 aut – dowiedziała się we wtorek PAP w magistracie.

REKLAMA

Spośród 13 ofert, które wpłynęły, najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy z Żor (Śląskie). Zadeklarowała ona wykonanie pracy w ciągu 75 dni. Koszt wyceniła na 188 tys. zł.

Sześciokondygnacyjny budynek hotelu powstał w latach 80. XX w. Stoi tuż przy stacji kolejowej w Oświęcimiu.

Rzecznik samorządu Katarzyna Kwiecień poinformowała, że budowę parkingu typu park and ride, która ma ruszyć w połowie br., poprzedzi nie tylko wyburzenie hotelu, ale także przebudowa przebiegającej tam ulicy.

Parking będzie miał cztery kondygnacje. Zmieści się w nim 300 samochodów. Na parterze zaprojektowano miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Tam też można będzie naładować akumulatory samochodów elektrycznych. Znajdą się miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

Kwiecień poinformowała, że inwestycja będzie kosztowała 16,8 mln zł. Samorząd Oświęcimia uzyskał 14,3 mln zł dofinansowania z funduszy UE. Reszta pokryje budżet miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie