REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Niemal 200 milionów złotych na rewitalizację małopolskich miast

  • Autor: PAP
  • 01 mar 2018 15:22
Niemal 200 milionów złotych na rewitalizację małopolskich miast
fot. fotolia

Samorząd województwa małopolskiego przekazał 177 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację małych i średnich miast z regionu. Za te pieniądze zostanie zrealizowanych 28 projektów.

REKLAMA

"Swoje oblicze zmienią jednak nie tylko zaniedbane dotychczas parki, place czy budynki. Co najważniejsze, dofinansowane projekty pozwolą mieszkańcom ciekawie spędzić czas. Przedsiębiorcy z okolicy mogą z kolei liczyć na rozwój ich firm i większe zyski" - ocenił w czwartek wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

Zgodnie z przyjętymi kryteriami unijne wsparcie na rewitalizacje kierowane jest przede wszystkim do tych miejsc, w których dotychczas widoczne były problemy społeczne i w związku z tym potrzebna jest interwencja.

Wśród beneficjentów środków unijnych są takie miasta, jak m.in. Sucha Beskidzka, Rabka-Zdrój, Miechów i Andrychów.

W centrum Suchej Beskidzkiej zostanie zbudowane centrum kultury i filmu, które będzie nosić imię Billy'ego Wildera - amerykańskiego scenarzysty, reżysera, producenta, który urodził się w 1906 r. właśnie w tym małopolskim miasteczku.

W Rabce-Zdroju dzięki prawie 6 mln zł z UE zostanie zbudowana siedziba teatru lalek "Rabcio", który - choć działa od 1949 r. - do dziś nie ma siedziby z prawdziwego zdarzenia.

Prawie 13 mln zł z RPO zostało przeznaczone na całkowitą rewitalizację parku miejskiego w Miechowie. Po przebudowie mieszkańcy znajdą tam m.in. korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, nowe place zabaw dla dzieci oraz trasy do jazdy na rolkach i rowerach. Odnowiony zostanie też zabytkowy "Dom Ogrodnika" z przeznaczeniem na miejsce spotkań mieszkańców.

Pańska Góra w Andrychowie za prawie 12 mln zł stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców tego miasta. Zyska ona ścieżki rowerowe i spacerowe, które zimą będą pełnić rolę tras narciarstwa biegowego. Powstaną też place zabaw i specjalne strefy rekreacji, oraz park trampolin.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie