×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nieodkryte formy, style i elementy Oruni

  • Autor: gdansk.pl
  • 22 maj 2014 14:17
Nieodkryte formy, style i elementy Oruni

Gdański Archipelag Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu "Historie po Oruńsku". Prof. Jakub Szczepański opowie zgromadzonym gościom o najciekawszych, często nieznanych, zabytkowych oruńskich budynkach. Wstęp wolny.

REKLAMA

We wtorek 27 maja 2014 o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim – Gościnna Przystań odbędzie się spotkanie z prof. Jakubem Szczepańskim.

Ten ceniony architekt i nauczyciel akademicki na Politechnice Gdańskiej, co rok pobudza w studentach ciekawość oraz szacunek do historycznej przestrzeni miejskiej. Jest autorem licznych i ciekawych publikacji, popularyzujących wiedzę o architekturze i rozwoju przestrzennym Gdańska, a także jednym z inicjatorów kultowego cyklu wędrówek pieszych po Wrzeszczu.

Projekt kulturalno-społeczny "Historie po Oruńsku" skierowany jest do wszystkich mieszkańców i pasjonatów gdańskiej dzielnicy Orunia. Trwać będzie od marca do grudnia 2014. Polegać będzie na zbieraniu historii ludzi i dzielnicy. Zebrane opowieści posłużą za inspirację do stworzenia scenariusza spektaklu teatralnego. Punktem kulminacyjnym całego projektu będzie premierowy pokaz spektaklu, którego współautorami i współtwórcami będą mieszkańcy Oruni. Spektakl będzie wystawiony w przestrzeni publicznej dzielnicy.

W ramach projektu odbywają się też comiesięczne, bezpłatne spotkania z ekspertami z wybranych dziedzin (np. fotografii, architektury, botaniki, historii), którzy opowiadają o wyjątkowych architektonicznych walorach dzielnicy, nietuzinkowych okazach botanicznych, czy o wybitnych postaciach historycznych, które w dawnych czasach gościły na Oruni. W miesiącach letnich odbywać się będą również tematyczne spacery po dzielnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie