REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Niezwykła platforma widokowa spod kreski 55Architekci

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 24 paź 2017 13:22
Niezwykła platforma widokowa spod kreski 55Architekci
Platforma widokowa na Przehybie, źródło: 55Architekci
Niezwykła platforma widokowa spod kreski 55Architekci

Władze Starego Sącza mają w planach wybudowanie platformy widokowej na Przehybie. Obiekt ma zostać ukończony już w 2018 roku. Autorami projektu są Wojciech Świątek i Anna Szewczyk-Świątek z pracowni 55Architekci, twórcy m.in. ślimaka na Woli Kroguleckiej.

REKLAMA

Platforma widokowa ma powstać powyżej schroniska PTTK na Przehybie.

- Będzie to drewniany obiekt, wykorzystujący istniejący, nieużywany budynek radiostacji. Konstrukcja platformy oparta będzie na drewnie i betonowych fundamentach. Na górną część obiektu będzie się wchodzić schodami opartymi o zadaszenie radiostacji, która – poza udrożnionym wnętrzem - zaoferuje przed punktem kulminacyjnym platformy, niewielką amfiteatralną niszę. Sposób poruszania się skłania do zwracania uwagi na szerszy kontekst niż tylko panorama kotliny sądeckiej, która jest dopiero zwieńczeniem widokowych atrakcji struktury. Forma obiektu stwarza wnętrze w przestrzeni otwartej, organizuje ją i zapewnia niezbędne dla użytkowników funkcje, bez szkodliwej ingerencji w krajobraz - mówi Wojciech Świątek z pracowni 55Architekci.

Szacowany koszt inwestycji to ok. 150 tys. zł.

Nie jest to pierwsza współpraca pracowni 55Architekci z gminą Stary Sącz. Architekci mają na koncie projekt platformy Woli Kroguleckiej, która w 2016 roku zdobyła wyróżnienie Zarządu Województwa Małopolskiego. Ogłoszono ją wtedy jednym z ciekawszych obiektów użyteczności publicznej Małopolski (kategoria przestrzeń publiczna).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie