×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niezwykle męski shop concept

  • Autor: propertydesign.pl
  • 30 kwi 2014 12:32
Niezwykle męski shop concept
Salon Vistula w warszawskiej galerii Złote Tarasy
Niezwykle męski shop concept
Niezwykle męski shop concept

Na początku kwietnia został otwarty nowy salon Vistula w Galerii Łódzkiej. Jest to dwunasty salon zrealizowany w nowej standaryzacji wnętrz. Shop concept został stworzony, opracowany i wykonany przez Zamek Design.

REKLAMA

Standaryzacja nowego konceptu jest kompozycją elegancji, stylu i mody. Celem projektantów z pracowni Zamek Design było stworzenie męskiego charakteru wnętrza, pokazującego produkt od jego najlepszej strony. Zaproponowana koncepcja wyznacza nowy kierunek dla salonów Vistula w bardziej zdecydowany sposób.

Architekci stworzyli charakterystyczny, wyrazisty wizerunek salonów. Wnętrza mają charakter „męskiego studia” dzięki zastosowanej ciemnej, chłodnej kolorystyce szarości i czerni. Użyte rozwiązania materiałowe inspirowane były zarówno elementami technicznymi, surowymi m.in. galerią Tate Modern w Londynie, jak i klasycznym spojrzeniem Rembrandta.

Układ salonu bazuje na wyrazistym podziale przestrzeni na strefy i pokoje, które inspirują i wciągają klienta dając mu poczucie komfortu i intymności podczas zakupów. Kluczowym elementem układu salonów Vistula jest industrialny regał wolnostojący usytuowany w strefie wejścia. Projektanci zadbali o detale, dzięki którym salon stał się niepowtarzalny i bardzo elegancki. Matowa grafitowa stal została ocieplona satynowym drewnem, dywanami oraz płycinami z tkaniną.

Dzięki holistycznemu podejściu projektantów salon zyskał indywidualny charakter. Wyposażony jest w wysokiej klasy systemy Visplay oraz specjalnie zaprojektowane okucia do odwieszania odzieży. W nowym shop-koncepcie salonów Vistula ważnym elementem budowania nastroju oraz eksponowania kolekcji jest oświetlenie ledowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie