REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Niezwykłe przedszkole powstanie w warszawskim Ursusie

  • Autor: Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus
  • 03 lis 2016 11:36
Autor wizualizacji: Artur Cebula Anna Kunkel Architekci, fot. Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus

W Ursusie powstanie nowe przedszkole – pierwsze na terenach pofabrycznych dzielnicy, gdzie obecne budowane są osiedla mieszkaniowe. Placówka dla 150 dzieci będzie gotowa w 2019 r.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal dzielnicy Ursus, budowa przedszkola warta ok. 7 mln zł zostanie zrealizowana na działce przy ul. Hennela. Będzie to I etap inwestycji, która przewiduje w przyszłości budowę szkoły podstawowej z halą sportową

Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego, sześciooddziałowego przedszkola dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu oraz wyposażeniem placówki. W przedszkolu o całkowitej powierzchni 1611 mkw. sale zajęć będą miały minimum 70 mkw. W każdej z nich osobna łazienka i kącik zabaw - labirynt wykonany jako pełna, stała, wielopoziomowa zabudowa typu meblowego. W obiekcie znajdzie się także m.in. sala gimnastyczna z możliwością otwarcia na przyległy hol na potrzeby organizacji imprez i uroczystości z udziałem rodziców, sala zajęć integracji sensorycznej, własny blok żywienia, wydzielona część pedagogiczna, w tym pokój logopedy, pokój psychologa, pokój rozmów z rodzicami i pokój nauczycielski. Na terenie ogrodu przy budynku powstaną trzy wydzielone place zabaw, osobno dla każdej grupy wiekowej. Przedszkolaki będą miały do dyspozycji także zewnętrzne otwarte tarasy, które powstaną przy salach zajęć na parterze - podaje oficjalny portal dzielnicy Ursus.

Autor wizualizacji jest Artur Cebula, Anna Kunkel Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie