Niezwykły biurowiec w Moskwie - to najnowszy projekt Zahy HadidAnna Liszka, Propertydesign.pl - 01-10-2015 09:47


Czerń i biel, opływowe kształty i tak charakterystyczny styl wyróżniający Zahę Hadid można odnaleźć w jej najnowszym projekcie biurowym w Moskwie.

Dominium Office Building to nowy budynek biurowy zlokalizowany w Moskwie. Jest to jeden z pierwszych, nowoczesnych obiektów biurowych w tej części moskiewskiej dzielnicy. Zbudowany z myślą o rosnącym sektorze usług IT. Dotychczas była to dzielnica stricte przemysłowa i mieszkaniowa. Ma się to w niedługim czasie zmienić za sprawą najnowszego projektu pracowni Zaha Hadid Architects.

Pracownia Zahy Hadid zaproponowała biurowiec jak serię pionowo ułożonych płyt przesuniętych na każdym poziomie. Centralne atrium "rośnie" z każdym piętrem, tak aby doprowadzić jak najwięcej światła do wnętrza biurowca. Na każdym piętrze zaprojektowano balkony, które stanowią strefę relaksu dla pracowników. Centralną przestrzeń budynku przecina seria schodów.

Na parterze zlokalizowano restaurację, którą połączono z atrium. Na każdym piętrze zaprojektowano przestrzeń wspólną, tak aby zachęcić pracowników do interakcji.