REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Niezwykły most powstaje w Norwegii

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lis 2017 10:38
Niezwykły most powstaje w Norwegii
fot. mat. prasowe
Niezwykły most powstaje w Norwegii
Niezwykły most powstaje w Norwegii

Metrostav – czeska grupa specjalizująca się w realizacji projektów budowlanych i infrastrukturalnych – podpisała kontrakt w Norwegii wart ponad 80 mln euro na budowę mostu nad fiordem Astfjorden. To niezwykły i zarazem wymagający projekt.

REKLAMA

-  Trudne warunki geologiczne występujące w tej części Europy niejednokrotnie zmuszają do korzystania z innowacyjnych rozwiązań i ciągłego rozwijania zarówno możliwości technicznych, jak i wiedzy oraz umiejętności naszych pracowników. Dzięki temu możemy realizować kolejne wymagające inwestycje. Most nad fiordem Astfjorden jest zwieńczeniem ostatnich lat naszej obecności w Norwegii. Jest to niezwykły i wymagający projekt, gdyż w takich warunkach terenowych oraz atmosferycznych nie jest możliwe zbudowanie standardowego mostu. Przeprawa musi być odporna na wiatr, wodę i morskie powietrze, które szkodzi elementom metalowym. Wcześniej w Norwegii ukończyliśmy już dwa projekty, a obecnie realizujemy prace przy budowie obwodnicy miasta Kongsberg, gdzie współpracujemy z lokalną firmą Bertelsen & Garpestad. Kooperacja z krajowymi partnerami pozwala nam lepiej poznać charakterystykę oraz wymagania poszczególnych rynków” – mówi Martin Kulhavý, członek zarządu Metrostav Polska.

Najnowsza inwestycja realizowana będzie przez Metrostav wraz z lokalnym partnerem – firmą Bertelsen & Garpestad. Realizacja mierzącej 730 metrów przeprawy, rozpocznie się w styczniu 2018 roku, a zakończenie planowane jest na jesień 2020 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie