REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Niezwykły projekt IKEA Centres w Zabrzu nabiera rozpędu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 lis 2017 13:31
Niezwykły projekt IKEA Centres w Zabrzu nabiera rozpędu
fot. mat. prasowe

Nowe centrum handlowe, którego inwestorem i deweloperem jest IKEA Centres, będzie zintegrowane z unikalną strefą rekreacyjną skupiającą życie kulturalno-rozrywkowe miasta. Dzięki temu w Zabrzu powstanie świetnie zaprojektowane miejsce spotkań, które oprócz zakupów zaoferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

REKLAMA

Prace na działce zlokalizowanej tuż przy DTŚ 902 i ul. Lompy już się rozpoczęły. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego, który wystartuje w grudniu 2017 r. Inwestor szykuje nowe rozwiązania infrastrukturalne ułatwiające komunikację w rejonie inwestycji, w tym aż pięć rond, nowe drogi dojazdowe i ścieżki rowerowe. Trwają też prace projektowe związane z rewitalizacją poprzemysłowego terenu i przekształceniem go w pełną zieleni, publicznie dostępną przestrzeń rozrywkowo-rekreacyjno-edukacyjną o powierzchni 5 ha. W planach są m.in. ogród botaniczny, amfiteatr, sztuczna plaża i fontanny, miejsca do grillowania, ścieżki rowerowe i biegowe, trasy dla narciarzy biegowych, ogrodzone miejsce dla osób z psami i mnóstwo zieleni. Przewidywany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2019 r.

- Nasz koncept wykracza daleko poza centrum handlowe – chcemy być dla mieszkańców Zabrza i okolic miejscem, gdzie spotykają się ze znajomymi, chodzą do kina, na kawę, uprawiają sporty, organizują pikniki, bawią się na koncertach i oglądają wystawy. Szykujemy mnóstwo dodatkowych usług i atrakcji, np. bezpłatną przestrzeń coworkingową, centrum medyczne czy skatepark. Ciekawa będzie architektura samego obiektu, łącząca w sobie elementy skandynawskie z lokalnymi i zintegrowana z otaczającą go przestrzenią. Cały teren będzie przyciągał atrakcyjną architekturą krajobrazu, bogactwem różnorodnej zieleni i efektownymi konstrukcjami – powiedział Dariusz Węglicki, menedżer projektu w IKEA Centres.

W tej największej w regionie destynacji handlowo-rozrywkowej o powierzchni wynoszącej ok. 87 000 m kw. znajdzie się ponad 130 lokali handlowych i usługowych z segmentu mody, sportu, zdrowia i urody, wyposażenia domu, a także sklepy z elektroniką i sprzętem AGD. Przy wynajmie powierzchni doradza i proces komercjalizacji prowadzi Colliers International jako wyłączny agent.

- Budujemy centrum handlowe z pierwszą w mieście zieloną przestrzenią rekreacyjno-rozrywkowo-edukacyjną i ofertą dopasowaną do potrzeb lokalnej społeczności. Koncept zakłada stworzenie miejsca spotkań dla wszystkich mieszkańców Zabrza, gdzie będą mogli spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół. Zamierzamy też aktywnie współpracować z władzami lokalnymi przy realizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, które zbliżają ludzi i tworzą poczucie wspólnoty. Cieszy nas ogromne zainteresowanie najemców, które pokazuje, że mają zaufanie do naszego konceptu – dodał Dariusz Węglicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie