Niezwykły taras widokowy na wulkanie - Quilotoa Shalalá OverlookPropertydesign.pl - 04-12-2015 09:01


Architekci Jorge Javier Andrade Benítez, Javier Mera Luna i Daniel Moreno Flores doprowadzili do powstania niezwykłego tarasu widokowego w Ekwadorze. Zobaczcie projekt Quilotoa Shalalá Overlook z zapierającym dech w piersiach widokiem na jezioro wulkaniczne.

Projekt Quilotoa Shalalá Overlook to niesamowity taras widokowy o powierzchni 616 mkw. Taras umieszczony jest na skraju wulkanu Quilotoa, 3914 m n.p.m. w Andach. Roztacza się z niego przepiękny widok na jezioro wulkaniczne.

Projekt powstał w 2012 na zlecenie Ministerstwa Turystyki Ekwadoru. Budowa trwała od 2012 do 2013 r.

Dzięki minerałom obecnym w wodzie, jezioro w kraterze ma charakterystyczny turkusowy kolor. Shalalá jest jedną z gmin, której życie od dawna związane jest z funkcjonowaniem wulkanu, a mieszkańcy oferują zakwaterowanie turystom, usługi restauracyjne i wycieczki z przewodnikiem do tej wspaniałej atrakcji, jaką jest jezioro w wulkanie.

Architekci ułatwili im i turystom obserwowanie tego pięknego miejsca tworząc drewniany taras. Jego architektura jest dyskretna, specjalnie użyto drewna, aby cały projekt pasował do naturalnego otoczenia.