×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Noc Muzeum 2022 w więzieniu? W Kaliszu można zwiedzić więzienie

  • Autor: PAP
  • 12 maj 2022 15:33
fot. shutterstock

Nietypowa Noc Muzeum 2022 w Kaliszu. Podczas Nocy Muzeów w Kaliszu będzie można zwiedzić m.in. budynek byłego więzienia przy ul. Łódzkiej.

REKLAMA

Jak podkreślono "zwiedzający będą mogli obejrzeć to, co dotąd było niedostępne zza wysokiego muru".

"Udostępnimy pawilon penitencjarny, cele i ich wyposażenie, dyżurki oddziałowych i wychowawców. Obecni na miejscu funkcjonariusze szkoły oraz studenci, członkowie Koła Naukowego Przyjaciół Historii SWWS, zapoznają zwiedzających z historią oraz specyfiką byłego zakładu karnego" - poinformowano.

W zakładzie karnym przy ul. Łódzkiej kręcono sceny m.in. do filmów "Mój dług" Krzysztofa Krauzego i "Tango Libre" w reżyserii Frédérica Fonteyne.Na zwiedzanie obiektu organizatorzy zapraszają w sobotę w godzinach 10-21.

Wzorem lat ubiegłych wejście do każdej z instytucji w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatne.

Dla chętnych będą udostępnione rezerwat archeologiczny na Zawodziu, Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie oraz zabytkowe świątynie w Kaliszu.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu przy placu Św. Józefa 5 na zwiedzających oczekiwać będzie wystawa pn. "Ornaty papieskie na tle zabytkowych szat liturgicznych". W znajdującym się w sąsiedztwie Narodowym Sanktuarium św. Józefa będzie można zobaczyć skarbiec. Natomiast w siedzibie władz miasta przy ul. Główny Rynek będzie można podziwiać panoramę Kalisza z tarasu widokowego wieży ratuszowej.(

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie