REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowa atrakcja w strefie wypoczynkowej na dachu Tarasów Zamkowych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 sie 2018 11:38
fot. mat. prasowe

Strefa wypoczynkowa na dachu Tarasów Zamkowych w Lublinie wzbogaciła się o nową atrakcję - w specjalnie wydzielonej strefie stanęły cztery ule, w których zamieszkało ponad 200 tysięcy pszczół.

REKLAMA

Oprócz licznych gatunków drzew, od czerwca na tarasie widokowym można również podziwiać cierpliwie pracujące pszczoły. Nowe mieszkanki centrum handlowego żywią się kwiatami okolicznych drzew, m.in. akacji, lip i klonów. Należą do łagodnej i nierojliwej rasy Buckfast, dobrze radzącej sobie zimą i dającej dużo miodu.

Oficjalna inauguracja miejskiej pasieki Tarasów Zamkowych, połączona z pierwszym miodobraniem, odbyła się 21 lipca. Między godz. 12.00 a 16.00 wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak przebiega proces zbierania miodu. Podczas wydarzenia zawodowi pszczelarze opowiadali o ciekawostkach z życia pszczół oraz tajnikach produkcji słodkiego przysmaku. Dla dzieci dodatkowo przygotowano warsztaty plastyczne połączone z atrakcjami tematycznymi, takimi jak modelowanie z wosku czy produkcja własnych woskowych świec. Ilość zebranego miodu zaskoczyła nawet pszczelarzy, którzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku można spodziewać się go jeszcze więcej, ponieważ łąka otaczająca ule jest idealna dla zbierających pyłek pszczół.

– W Tarasach Zamkowych jesteśmy stale kreatywni, jeśli chodzi o nowe projekty, które nie tylko są interesujące dla Lubelaków, ale również służą lokalnemu środowisku. Cieszymy się, że nasz najnowszy projekt, czyli nowa pasieka wzbudziła tak duże zainteresowanie wśród odwiedzających Tarasy Zamkowe – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ, właściciela Tarasów Zamkowych. - Ale przede wszystkim jesteśmy zadowoleni, że pszczoły tak szybko się u nas zadomowiły. Wierzymy, że inwestycja w naturę zawsze się opłaca. Pszczoły, którym daliśmy dom, to duża korzyść dla lokalnego ekosystemu – dodaje. – Mamy nadzieję, że kolejne miodobranie będzie równie owocne, jak pierwsze zbiory „Miodu Zamkowego”.

Tarasy Zamkowe zorganizowały także konkurs na najlepszą nazwę dla zebranego miodu. Chętni mieli czas do 10 lipca, aby wymyślić nazwę nie dłuższą niż trzy słowa i nawiązującą do Tarasów Zamkowych. Spośród wielu nadesłanych propozycji wyłoniono zwycięską – „Miód Zamkowy”. Dla pomysłodawcy przeznaczono nagrodę w postaci karty upominkowej o wartości 150 zł oraz słoiczki miodu z pierwszego miodobrania.

Pasieka na dachu Tarasów Zamkowych nie jest pierwszą ekologiczną inicjatywą spółki IMMOFINANZ, do której należy centrum handlowe. Rok wcześniej, w czerwcu 2017 roku, za sprawą firmy 250 tysięcy pszczół zamieszkało na dachu warszawskiego biurowca myhive Nimbus.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie