Nowa bryła biurowa w Warszawie. To projekt Open ArchitekciPropertyDesign.pl - 25-10-2019 09:00


Pracownia Open Architekci zaprojektowała nową inwestycję EQlibrium 2 dla Waryński S.A. Budynek będzie zlokalizowany na warszawskiej Woli, w sąsiedztwie istniejącego budynku EQlibrium 1. Wypełni on narożnik ul. Jana Kazimierza i Wschowskiej, dopełniając usługowy kwartał zabudowy.

Budynek wizualnie składa się z dwóch brył. Od strony południowej znajduje się część niższa zaś od północnej znajduje się wyższa bryła, o smuklejszych proporcjach. Cała elewacja jest szklana, o zmiennym rytmie okien, tak by w sposób optymalny zapewnić przyszłym użytkownikom dostęp do światła naturalnego.

Budynek zaprojektowano jako ośmiokondygnacyjny z dwoma kondygnacjami podziemnymi. Na parterze planowany jest hol wejściowy z zapleczem socjalno-technicznym stałej obsługi budynku oraz cześć biurowa dla jednego najemcy. Na kondygnacjach powtarzalnych od 2 do 8 przewiduje się powierzchnię biurową z możliwością podziału na dwóch najemców. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zlokalizowane są hale garażowe, pomieszczenia techniczne oraz pomieszczenia socjalne. Projekt przewiduje wykorzystanie windy samochodowej prowadzącej z powierzchni terenu do dwóch kondygnacji podziemnych.

Projekt przewiduje certyfikację obiektu w systemie BREAM.

.....

Rok: 2018/2019
Inwestor: Waryński S.A. Grupa Holdingowa
Projekt: OPEN architekci
Powierzchnia całkowita nadziemna: 3345 mkw.
Powierzchnia użytkowa: 3000 mkw.
Ilość kondygnacji nadziemnych 8
Ilość kondygnacji podziemnych 2
Faza: w realizacji
Lokalizacja: Warszawa, ul. Jana Kazimierza