×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa bryła handlowa w Skarżysku-Kamiennej. Jest zasilana energią odnawialną

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 sie 2022 11:59
  • Aktualizacja: 18 sie 2022 12:01
Nowa bryła handlowa w Skarżysku-Kamiennej. Jest zasilana energią odnawialną
Vendo Park w Skarżysku-Kamiennej, fot. mat. prasowe Trei

W Skarżysku-Kamiennej pojawiła się nowa bryła handlowa. Do zasilania obiektu Vendo Park wykorzystywana jest fotowoltaika.

REKLAMA

Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy w Skarżysku-Kamiennej – to trzydziesty pierwszy z kolei Vendo Park w Polsce i pierwsza zrealizowana przez dewelopera inwestycja w województwie świętokrzyskim. Obiekt o powierzchni 8 000 mkw. jest już w pełni skomercjalizowany. Warto podkreślić, że jest on zasilany własną elektrownią fotowoltaiczną. Wartość inwestycji wyniosła 9,8 mln euro.

Firma Trei dba w swoich projektach o względy ekologiczne. Vendo Park w Skarżysku-Kamiennej zasilany jest bardzo dużą elektrownią fotowoltaiczną. 

- Projektując nasze parki handlowe zawsze zwracamy uwagę na otoczenie i budujemy z myślą o ekologii. Troska o czyste powietrze w Polsce jest niezwykle istotna, bo problem smogu wraca w każdym sezonie grzewczym i jest on również zauważalny w województwie świętokrzyskim. Zależy nam, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko, dlatego w tym przypadku zdecydowaliśmy się na wykorzystanie fotowoltaiki do zasilania obiektu - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Obiekt został w pełni skomercjalizowany jeszcze przed otwarciem. Już teraz firma planuje jego rozbudowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie