×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa bryła na warszawskim Ursynowie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 lip 2021 11:01
Nowa bryła na warszawskim Ursynowie
Na warszawskim Ursynowie powstanie nowy biurowiec, fot. mat. pras.
Nowa bryła na warszawskim Ursynowie

Na Ursynowie w Warszawie powstaje biurowa inwestycja PID Polska. Czteropiętrową bryłę zaprojektuje biuro Archi5.

REKLAMA

  • Na warszawskim Ursynowie, przy ul. Poleczki 32, powstaje czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy.
  • Generalnym wykonawcą jest FineTech Construction Sp. z o.o., zaś za zarządzanie projektem, nadzór inwestorki oraz kontrolę kosztów odpowiada APP-Projekt S.A.
  • Planowane zakończenie prac przewidywane jest na II kwartał 2022 r.

- Własny budynek usługowo-biurowy jest naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju naszej firmy. Znakomita lokalizacja, niebanalna architektura i wysoki standard wykończenia stworzą znakomite warunki do pracy naszego zespołu i prezentacji opracowanych przez nas rozwiązań. – stwierdza Łukasz Nikodem, Marketing Manager PID Polska Sp. z o.o.

W ramach inwestycji powstanie budynek o całkowitej powierzchni użytkowej niemal 5000 mkw. wraz z zagospodarowaniem wewnętrznym, wjazdem na teren biurowca, drogą pożarową oraz chodnikami. Poza przestrzenią biurową w obiekcie przewidziano również część prezentacyjną oraz handlową na cele inwestora. Zaprojektowana przez Archi5 Sp. z o.o. bryła biurowca wpisuje się w wymagający, trójkątny kształt działki o pow. 2500 mkw., zaś lustrzana elewacja połączy fasadę z zadrzewionym kompleksem zieleni. Obiekt o wysokości niemal 15 m będzie posiadać pięć kondygnacji: cztery naziemne i jedną podziemną.

- Z uwagi na liczne obostrzenia zapisane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nadzór nad tym projektem wymaga od nas szczególnej uwagi, tym bardziej jednak cieszy nas zaufanie okazane ekspertom APP-Projekt. – podkreśla Jacek Korwin-Małaszyński, członek zarządu APP-Projekt.

APP-Projekt S.A. odpowiada za zarządzanie projektem, nadzór inwestorki oraz kontrolę kosztów, zaś generalnym wykonawcą jest FineTech Construction Sp. z o.o.

- Budowa biurowca PID Polska w Warszawie nie jest pierwszym realizowanym przez nas projektem biurowym. Doświadczenia zdobyte na wymagających obiektach Premium z segmentu budownictwa biurowego, pozwalają nam z sukcesem podejmować nowe wyzwania projektowo-budowlane – w tym również obiekt dla PID Polska w Warszawie. – podkreśla Włodzimierz Bogiel, prezes FineTech Construction.

To najnowsza, obok Centrum Badawczo-Rozwojowego w Stojadłach, inwestycja PID Polska. Budynek zlokalizowany będzie przy ul. Poleczki 32, w bliskim sąsiedztwie kompleksu zieleni na Torze Służewiec. 

Podobał się artykuł? Podziel się!