Nowa dzielnica biznesowa w Pradze? Jest szansa z projektem Zahy HadidPropertydesign.pl - 16-05-2016 15:25


Poprzemysłowe tereny w czeskiej Pradze czeka spektakularna metamorfoza, a to za sprawą inwestycji Penty i projektu Zahy Hadid.

Fundusz inwestycyjny Penta planuje zrewitalizować okolice placu Masaryka w sąsiedztwie dworca kolejowego, który jest nieczynny od wielu lat. Powstanie Central Business Distric, czyli osiem budynków wyjątkowych pod względem architektury. Za projekt odpowiada pracownia Zaha Hadid Architects, która wygrała konkurs architektoniczny w 2014 r.

Nowa inwestycja ma zintegrować na nowo dzielnice Pragi 1, 3 i 8, usprawnić komunikację miejską w tym rejonie, zaoferować nie tylko doskonałą przestrzeń biurową klasy A, ale również nowy plac publiczny. Właśnie to plac, który powstanie w w sąsiedztwie dworca kolejowego, ma zapewnić nową bramę do miasta.

Prowadzić dialog z miastem, stworzyć nowe centrum dzielnicy biznesowej, ale takie o charakterze wielofunkcyjnym to główne założenia projektu spod kreski Zahy Hadid. Czy się uda? Dowiemy się najpewniej wtedy, kiedy projekt zostanie wcielony w życie. Na chwilę obecną nie zaczęły się jeszcze prace budowlane.