×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa fontanna na warszawskiej Woli gotowa do pracy

  • Autor: PAP
  • 15 kwi 2022 13:02
Nowa fontanna na warszawskiej Woli gotowa do pracy
Nowa fontanna na warszawskiej Woli gotowa do pracy, fot. shutterstock

Na Skwerze Wolnej Elekcji powstała nowa fontanna. Gdy tylko ruszy sezon, na przełomie kwietnia i maja, mieszkańcy Młynowa będą mogli podziwiać nową atrakcję.

REKLAMA

"Właśnie zakończyły się ostatnie prace elektryczne na Skwerze Wolnej Elekcji. Jak działa nowe urządzenie przekonamy się na przełomie kwietnia i maja, kiedy ruszą wszystkie wolskie atrakcje wodne" - poinformował wolski ratusz. Fontanna zlokalizowana jest w centralnej części Skweru. Zbudowana jest z kwadratowych płyt, spomiędzy których w sezonie będzie wystrzeliwać woda.

"Niedawno wykonawca zakończył prace na Skwerze Wolnych Elekcji. Zamontowano licznik oraz podłączono ostatnie potrzebne kable do uruchomienia miejskiego wodotrysku" - powiedział zastępca burmistrza Woli Robert Rafałowski. "Teraz czekamy już tylko na początek sezonu fontannowego, kiedy temperatury nie będą spadać poniżej zera" - dodał burmistrz.

Teren u zbiegu Młynarskiej, Obozowej i Ostroroga, był przez lata niezagospodarowanym trawnikiem, który pełnił rolę dzikiego parkingu. W 2017 roku mieszkańcy Woli złożyli w budżecie partycypacyjnym projekt, który zakładał stworzenie w tym miejscu kameralnego skweru. Oprócz ławek i zieleni w sąsiedztwie pomnika Electio Viritim, upamiętniającego miejsce wyboru królów elekcyjnych, pojawiły się: plac zabaw, przyrządy do ćwiczeń, a także ogrodzony wybieg dla psów. Teraz mieszkańców dodatkowo będzie cieszyć podświetlana fontanna.

"Cieszę się, że teren po niedawnej renowacji zyskał dodatkową atrakcję, a przy projektowaniu skweru uwzględniono wyjątkowość okolicy" - podkreślił radny Woli Adam Matusik. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie