×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa galeria handlowa z koncepcją od Nowak i Podonowski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 maj 2014 10:13
Nowa galeria handlowa z koncepcją od Nowak i Podonowski
Galeria Awangarda, fot. City Nieruchomości
Nowa galeria handlowa z koncepcją od Nowak i Podonowski
Nowa galeria handlowa z koncepcją od Nowak i Podonowski
Nowa galeria handlowa z koncepcją od Nowak i Podonowski

W Bartoszycach szykuje się budowa nowego obiektu handlowego. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Nowak i Podonowski z Kalisza.

REKLAMA

Na działce o powierzchni 2,5 ha powstanie budynek o powierzchni całkowitej wynoszącej 7930,00 mkw. W wybudowanej galerii znajdzie się 25 lokali handlowo – usługowych, restauracja typu fast food, dyskont spożywczy znanej sieci, drogeria i 180 miejsc parkingowych. Galeria Awangarda będzie pierwszym tego typu obiektem zlokalizowanym w tak bliskim sąsiedztwie przejścia granicznego: Bezledy – Bagrationowsk. Proces inwestycyjny rozpoczął się w marcu 2014 roku, a oddanie obiektu do użytkowania jest zaplanowane na październik 2014 roku. Inwestorem jest spółka City Nieruchomości, generalnym wykonawcą OPB Development a komercjalizacją zajmuje się Dom Plus. Wartość inwestycji to ponad 25 mln zł.

Galeria Awangarda jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnie przygotowane i estetyczne powierzchnie handlowo – usługowe, zdolne obsłużyć bardzo licznego klienta rosyjskiego. To również ukłon w stronę mieszkańców i ich potrzeb - będzie to pierwsza galeria handlowa w Bartoszycach – komentuje Kamila Górecka-Kirwiel, PR Manager OPB Development – firmy będącej głównym wykonawcą inwestycji.

Na kondygnacji 0 galerii znajdzie się 25 lokali handlowo – usługowych. W dodatkowym budynku znajdzie się sieciowa restauracja typu fast food. W samej galerii będzie również ulokowany dyskont spożywczy, drogeria kosmetyczna i liczne sklepy uznanych marek.

Przez Bartoszyce wiedzie droga krajowa nr 51 prowadząca wprost do Kaliningradu. W 2012 roku została podpisana umowa o Małym Ruchu Granicznym, która zaowocowała jeszcze większą ilością przyjazdów turystycznych i biznesowych obywateli Federacji Rosyjskiej do Bartoszyc. Po wejściu w życie nowych przepisów celnicy odprawili około 5,2 mln obywateli rosyjskich, z czego znaczna część przypada na przejście graniczne Bezledy – Bagrationowsk leżące w odległości 14 km od rogatek miasta. Drugim istotnym ciągiem komunikacyjnym jest droga wojewódzka nr 592, która wiedzie do Kętrzyna i Giżycka. W strefie handlowego oddziaływania Bartoszyc mieszka prawie 110 000 potencjalnych klientów.

Bartoszyce to miasto i siedziba gminy wiejskiej w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim leżące na Nizinie Sępopolskiej w dolinie rzeki Łyny. Miasto należy do Euroregionu Bałtyk i jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk. Dodatkowo Bartoszyce należą i są główną siedzibą Stowarzyszenia Samorządów Przygranicznych Euroregionu Łyna-Ława zrzeszającego społeczności lokalne powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i rejonów obwodu kaliningradzkiego. Na terenie miasta znajduje się również filia Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej. Bartoszyce - to ważny węzeł komunikacyjny oraz ośrodek administracyjny, usługowy i kulturalny województwa. Bartoszyce zamieszkuje 25 000 mieszkańców, a w okoliczne miejscowości – kolejne 25 000 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie