REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowa gra terenowa powstała z pomocą podwrocławskiej elektrociepłowni

  • Autor: PAP
  • 12 lis 2021 10:17
Nowa gra terenowa powstała z pomocą podwrocławskiej elektrociepłowni
Nowa gra terenowa powstała z pomocą podwrocławskiej elektrociepłowni, fot. shutterstock

Kilkutysięczne Siechnice na Dolnym Śląsku mają własną terenową grę mobilną. To efekt współpracy Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE oraz Centrum Kultury w Siechnicach – podano w komunikacie.

REKLAMA

"Premiera mobilnej gry terenowej +Kaloryfer+ odbyła się 17 października br. Poszczególne zadania prowadzą uczestników gry przez interesujące zakątki Siechnic, uchylając rąbka historii tej miejscowości. W scenariuszu uwzględnione zostały wątki będące efektem warsztatów projektowania gier mobilnych, w które zaangażowana była siechnicka młodzież. W poszukiwania może włączyć się każdy, kto za pomocą telefonu komórkowego zeskanuje kod QR gry" - napisano w komunikacie elektrociepłowni.

Bohaterami gry są detektyw oraz jego pies, który wabi się Kaloryfer.

"W grze nie mogło zabraknąć Elektrociepłowni Czechnica, która z Siechnicami związana jest od ponad 120 lat. Cieszymy się, że nasza spółka wzięła udział w realizacji tego przedsięwzięcia. To ukłon w stronę naszej historii, ale i początek nowego rozdziału, związanego z budową elektrociepłowni zasilanej niskoemisyjnym gazem, której inauguracja odbyła się w Siechnicach kilka tygodni temu" - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu Kogeneracji Andrzej Jedut.

Trasa gry rozpoczyna się przy bramie głównej Elektrociepłowni Czechnica, prowadzi ulicami Siechnic i kończy się w siechnickim Centrum Kultury.

"Nie brakuje też elementów edukacyjnych - gracze dowiadują się między innymi, co to jest niska emisja, jakie są korzyści produkowania ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu oraz poznają sposoby na bardziej efektywne ogrzewanie mieszkania" - napisano w komunikacie.

Premiera gry spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców - tego dnia łącznie 200 osób podjęło się rozwikłania zagadki tajemniczego przedmiotu.

Gra będzie dostępna na aplikacji przez rok, do października 2022 r. Prócz wersji "spacerowej", istnieje również do pobrania aplikacja, dzięki której w grę można zagrać nie wychodząc z domu.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A., spółka zależna PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. Kogeneracja składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie