REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowa Huta - architektoniczny portret miasta

  • Autor: UM Kraków
  • 26 cze 2018 16:39
fot. pixabay.com

Nowa Huta - architektoniczny portret miasta to nowy projekt Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Fundacją Instytut Architektury składać się będzie z aż dwudziestu wydarzeń: zwiedzania, prelekcji i spacerów, które od czerwca do grudnia 2018 r. portretować będą architektoniczne dziedzictwo kulturowe Nowej Huty z drugiej połowy XX w.

REKLAMA

Pierwszy spacer 17 czerwca poprowadził architekt i historyk sztuki Michał Wiśniewski. Wydarzenie poświęcone było architekturze i urbanistyce najstarszej części Nowej Huty. Na lipiec i sierpień przewidziano kolejnych pięć wydarzeń. Poznawać będziemy bloki Szwedzki i Francuski oraz kościół na os. Szklane Domy (1 lipca), założenie Mistrzejowic (8 lipca), postmodernistyczne os. Centrum E (18 sierpnia), os. Wandy, Willowe, Hutnicze i Stalowe (19 sierpnia), a także osiedla sektora D, które powstały po okresie „odwilży” (26 sierpnia) - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podczas wrześniowych spacerów zapoznamy się z założeniami architektoniczno-urbanistycznymi Bieńczyc (1 września), Wzgórz Krzesławickich (8 września) oraz Czyżyn (23 września). Do grudnia zwiedzać będziemy ponadto najciekawsze obiekty i wybrane wnętrza. Oprócz Michała Wiśniewskiego wydarzenia poprowadzą Dorota Jędruch, Marta Karpińska, Paweł Jagło, Magdalena Smaga i Kamila Twardowska.

Szczegółowy program uzupełniany jest na bieżąco na stronie internetowej Ośrodka Kultury Norwida. Wstęp na wydarzenia jest wolny, ale należy zgłosić mailowo swój udział na adres: j.klas@okn.edu.pl.

Na zakończenie projektu wydana zostanie recenzowana publikacja oraz zaprojektowane będą tzw. ikony miejskie, czyli schematyczne rysunki-piktogramy przedstawiające najważniejsze obiekty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie