REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowa inwestycja biurowa w samym sercu Wrocławia. To projekt AHR Architects

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2018 10:09
Nowa inwestycja biurowa w samym sercu Wrocławia. To projekt AHR Architects
INFINITY fot. mat. prasowe
Nowa inwestycja biurowa w samym sercu Wrocławia. To projekt AHR Architects
Nowa inwestycja biurowa w samym sercu Wrocławia. To projekt AHR Architects

Na działce przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu powstanie nowoczesny projekt biurowy Infinity. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia AHR Architects. Jest już prawomocne pozwolenie na budowę.

REKLAMA

Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners, sfinalizowały zakup nieruchomości w ścisłym centrum Wrocławia.

Na atrakcyjnie zlokalizowanej działce przy placu Jana Pawła II (ul. Nabycińska 2) powstanie nowoczesny projekt biurowy Infinity. Inwestycja ma już prawomocne pozwolenie na budowę, zakładające realizację siedmiokondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni ponad 22 tys. mkw. w standardzie klasy A, w którym znajdą się zarówno przestrzenie biurowe, jak i handlowo-usługowe. Ukończenie budowy zaplanowano na 3 kwartał 2020 r.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesny kompleks biurowy, w którym znajdzie się 19 818 m kw. powierzchni biurowej, 2 547 m kw. powierzchni handlowo-usługowej oraz podziemny garaż, oferujący 314 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach zapewnionych zostanie 60 stanowisk dla rowerów w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice.

– Infinity to nowoczesny projekt biurowy, łączący w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, dobrą architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia. Nowoczesne biurowce wybierane są głównie przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, w których pracują ludzie młodzi, a dla nich ważny jest dostęp do atrakcji oferowanych przez miasto. Dzięki idealnemu położeniu Infinity w centrum miasta, jego przyszli pracownicy w zaledwie kilka minut spacerem dostaną się do wrocławskiego rynku. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy placu Jana Pawła II z licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi to jedne z kluczowych aspektów wyróżniających naszą inwestycję spośród innych projektów biurowych. Jesteśmy przekonani, że połączenie tych czynników z naszym doświadczeniem i dbałością o komfort najemców przełożą się na sukces Infinity – powiedział Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy, Avestus Real Estate.

Biurowiec Infinity będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia AHR Architects, a komercjalizacją inwestycji zajmie się firma JLL. Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners posiadają prawomocne pozwolenie na budowę biurowca Infinity. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na 3 kw. 2020 r. Pierwsze prace na terenie inwestycji ruszą w maju 2018 r.

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 600 m kw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie