REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowa inwestycja biurowa w Warszawie to powrót do tradycji przedwojnia

  • Autor: Property Design
  • 08 sty 2014 14:23
Nowa inwestycja biurowa w Warszawie to powrót do tradycji przedwojnia

Założeniem projektu Grupa 5 Architekci, którzy wymyślili koncepcję nowego biurowca przy ul. Ordynackiej i Kopernika w Warszawie, o powierzchni ponad 600 mkw., jest dopełnienie istniejącego układu architektoniczno-urbanistycznego. Inwestorem jest spółka Kopernika 21.

REKLAMA

Projektowany budynek jest częścią zwartej pierzei ulicy Kopernika i Ordynackiej w Śródmieściu Warszawy. Założeniem projektowanego budynku jest dopełnienie istniejącego układu architektoniczno-urbanistycznego. Bryła budynku architekturą nawiązuje do ogólnych założeń planistycznych przyjętych w ciągu ulic Kopernika i Ordynackiej, pozwalając na stworzenie zwartego narożnika tych ulic. Założenie przywraca układ przedwojenny. W 1939 r. w tym miejscu stał budynek, tworząc zwarty narożnik u zbiegu ulic.

Bryłę budynku ukształtowano w zdecydowanym podziale na dwie części: dwukondygnacyjny kamienny cokół nawiązujący formą, wysokością i podziałami architektonicznymi do sąsiednich budynków oraz czterokondygnacyjną część w formie wieży ustawionej na wspomnianym dwukondygnacyjnym cokole, z lekko wycofaną przeszkloną ostatnią kondygnacją.

Kształt budynku, jego wysokość i gabaryty wynikają także z warunków przesłaniania dla istniejących obiektów, piąta kondygnacja w bryle nawiązuje do wysokości istniejącej zabudowy ulicy Ordynackiej. Wysokość budynku w najwyższym miejscu nawiązuje do wysokości budynku przy ul. Kopernika 25.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie