REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowa jakość parkingu przy Gemini Park Bielsko-Biała

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 wrz 2018 11:24
Nowa jakość parkingu przy Gemini Park Bielsko-Biała
fot. unsplash

Ponad 90 proc. klientów przyjeżdża do Gemini Park Bielsko Biała autem. Właśnie dlatego zarządzający obiektem od kilku lat inwestują w rozwój swojego parkingu, a także w komfort parkowania.

REKLAMA

Dziś ponad 90 proc. klientów przyjeżdża do Gemini Park autem. Rośnie także liczba klientów z dalszych zakątków Podbeskidzia i woj. śląskiego. Ci stanową już ponad 30 proc. robiących tutaj zakupy. Oprócz bielszczan Gemini Park chętnie odwiedzają także mieszkańcy m.in. Cieszyna, Żywca, Tychów i Pszczyny. Galeria popularna jest także wśród turystów spędzających urlop np. w  Szczyrku, Brennej lub Wiśle. 

- Liczba klientów, którzy na zakupy przyjeżdżają autem systematycznie rośnie. Każdego miesiąca nasz parking liczący 1100 miejsc postojowych obsługuje nawet 300 tysięcy pojazdów. Taki ruch cieszy, bo pokazuje, że zasięg galerii się zwiększa, a sam obiekt staje się popularny nie tylko w Bielsku-Białej. Z drugiej strony jest to wyzwanie organizacyjne – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.

Nic więc dziwnego, że od kilku lat galeria inwestuje w nowoczesne rozwiązania dla zmotoryzowanych, które podnoszą komfort zakupów, a co najważniejsze oszczędzają czas i nerwy kierowcy. W galerii działa już pierwszy w regionie nowoczesny system zarzadzania parkingiem, dzięki któremu klienci mogą szybciej znaleźć miejsce postojowe. 

Wolne miejsca automatycznie sygnalizowane są zieloną lampką, z kolei zajęte czerwoną, dając kierowcy jasną informację, w którym sektorze parkingu są wolne miejsca. Bez trudu miejsca znajdą tutaj także niepełnosprawni a także rodziny z małymi dziećmi – te oznaczone są niebieską lampką.

To jednak nie koniec usprawnień. Dzięki dynamicznemu oznakowaniu, które ustawiono przy wjazdach klienci widzą, jaka jest obecnie dostępność wolnych miejsc w danej strefie. Mogą więc wybrać tę część parkingu, która aktualnie oferuje im największy wybór. Rozwiązanie to nie tylko skraca czas spędzony na poszukiwaniach, ale także rozładowuje korki już przy wjeździe, zwłaszcza w okresie wzmożonych zakupów np. przed świętami lub w trakcie wyprzedaży.

- To prosty, acz nowoczesny system, który skraca czas krążenia po płycie parkingu. Kierowca dokładnie wie, gdzie szukać miejsca i już przy wjeździe może się skierować w wybrany przez siebie sektor czy alejkę. W praktyce oznacza to, że szybciej zaparkuje i szybciej pójdzie na zakupy, a jego wizytę w galerii nie poprzedzi stres związany z błądzeniem po parkingu – mówi Brączek.

Gemini Park to jedyny obiekt handlowy w Bielsku-Białej, który stworzył specjalne miejsca postojowe dla motocyklistów i motorowerzystów. W sumie na parkingu podziemnym czeka na nich 6 miejsc w specjalnie oznaczonej strefie.

Podobne parkingi zlokalizowane w 3 strefach i liczące sobie łącznie 27 miejsc znajdą tutaj także rowerzyści.  Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę klientów, która na zakupy dociera jednośladem. Dopełnieniem tego ma być wypożyczalnia rowerów miejskich, która planowana jest na wiosnę 2019 roku.

Zmiany jakie zachodzą na parkingu Gemini Park podyktowane są zmianami jakie zachodzą na całym rynku. – Galerie muszą coraz więcej uwagi zwracać na doświadczenia konsumenckie i elementy, które na nie wpływają. Rosnąca konkurencja ze strony sklepów on-line sprawia, że obiekty handlowe nie mogą sobie pozwolić na zrażanie do siebie klienta np. z powodu chaosu na parkingu. Parking musi być dziś tak zorganizowany i zarządzany, aby służył klientom i wpływał m.in. na wzrost footfall i częstotliwość zakupów – podsumowuje dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie