Nowa jakość światła na Lotnisku w KopenhadzePropertydesign.pl - 08-01-2016 13:00


Otwarte 1925 r. lotnisko w Kopenhadze jest jednym z najstarszych międzynarodowych portów lotniczych w Europie. Obsługa ponad 25 mln pasażerów każdego roku, czyni je również największym lotniskiem krajów nordyckich i najbardziej ruchliwym lotniskiem w Skandynawii. Oto jak zmieniło się oświetlenie rozbudowanego holu C tego lotniska.

Codzienna obecność ponad 62 tys. osób sprawia, że kwestia zapewnienia komfortowych warunków pasażerom przebywającym na lotnisku w Kopenhadze jest się niezwykle istotna. Ponieważ oświetlenie jest jednym z czynników mających największy wpływ na osoby przebywające w danym pomieszczeniu, wybór rozwiązań o najwyższej jakości jest kluczowy dla ich dobrego samopoczucia.

Przykład takiego rozwiązania można znaleźć w niedawno rozbudowanym holu C lotniska w Kopenhadze, gdzie na powierzchni 1920 mkw. rozmieszczono 255 opraw oświetleniowych TLON Light z portfolio FLASH DQ, marki należącej do LUG Light Factory.

- Te najwyższej klasy zwieszane oprawy dekoracyjne wyposażone w wysokiej jakości źródła światła LED doskonale podkreślają unikalny charakter nowoczesnych obiektów infrastrukturalnych. Równocześnie, oprawy te są energooszczędne i oferują imponujące parametry techniczne, co czyni je optymalnym wyborem dla każdego, kto szuka rozwiązań łączących w sobie to co najlepsze w designie i technologii oświetleniowej - mówi Beata Tustanowska, dyrektor ds. Eksportu i Marketingu LUG Light Factory.

Na potrzeby tego projektu, firma LUG przygotowała customizowaną wersję oprawy TLON Light o średnicy 1950 mm. Do obiektu dostarczono łącznie 255 opraw, które razem tworzą zapierającą dech w piersiach kompozycję. Aby spełnić wszystkie wymagania techniczne i założenia projektu oświetleniowego, strumień zastosowanych opraw został obniżony do 4 tys. i 4,5 tys. lumenów (ze standardowego strumienia 10 tys. lm), tak aby pasażerowie mogli spędzać czas na lotnisku w Kopenhadze w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach.