×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa marina w Gdyni już na wiosnę

  • Autor: gdynia.pl, Kamil Złoch
  • 05 kwi 2019 13:50
  • Aktualizacja: 05 kwi 2019 13:51
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
fot. mat. gdynia.pl
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę
Nowa marina w Gdyni już na wiosnę

Jeszcze tej wiosny, na przełomie kwietnia i maja zacznie działać nowa marina jachtowa. To część budowanego przez Polski Holding Nieruchomości kompleksu Yacht Park. Pomieści się w niej do 120 jednostek. Aktualnie inwestor buduje jeszcze bosmanat.

REKLAMA

Postęp na placu budowy Yacht Parku jest widoczny na pierwszy rzut oka – na gdyńskim Molo Rybackim pojawiają się już szkielety nowych budynków. Obok już niemal gotowa jest też nowa marina jachtowa, która z pewnością ucieszy pasjonatów żeglarstwa. Firma realizująca projekt w tej chwili pracuje przy konstrukcji, w której będzie mieścił się bosmanat.

- Zakończyliśmy prace przy części nawodnej, a obecnie trwają prace związane z budową bosmanatu. Marina będzie wyposażona w funkcjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy – mówi Magdalena Kacprzak z Polskiego Holdingu Nieruchomości, inwestora odpowiedzialnego za budowę Yacht Parku i mariny.

Marina Yacht Park ma doczekać się swojego oficjalnego otwarcia jeszcze przed startem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Jak zapowiada inwestor, pierwsze jednostki mogą zawitać w niej już na przełomie kwietnia i maja.

- To świetna wiadomość dla fanów sportów wodnych i pasjonatów żeglarstwa, których w Gdyni i na Pomorzu nie brakuje – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - W samym środku miasta pojawi się ponad 100 nowych miejsc. To również ważna informacja w kontekście organizacji dużych imprez żeglarskich, które regularnie odbywają się właśnie u nas i wymagają odpowiedniej infrastruktury. Morska tożsamość miasta jest dla nas bardzo ważna, tym bardziej cieszymy się, że pojawi się kolejne miejsce związane z żeglarstwem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie lata w Gdyni – podkreśla wiceprezydent Łucyk.

Port będzie łącznie dysponował 120 miejscami postojowymi dla jednostek o maksymalnym zanurzeniu do 8 metrów i do 14 metrów długości. Do tego pojawi się 8 stanowisk do dokowania skuterów wodnych. Zostanie wykorzystany nowoczesny system zarządzania obiektem i sprawny system rezerwacji, przez co miejsce będzie dobrze dopasowane do rejsów morskich i wypraw żeglarskich. Niewątpliwym atutem jest też ciekawa lokalizacja – w samym sercu Gdyni, w Basenie Prezydenta i z widokiem na Molo Południowe. Inwestycja dołączy do zabudowy, która utworzy nową dzielnicę – Śródmieście Morskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie